CZERMAŃSKI Zdzisław (1900-1970)
W Paryżu, z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935
litografia offsetowa, papier; 47 x 33 cm;
sygn. i dat. Drukiem w kompozycji l. d.: Czermański;
Grafika pochodzi z teki wydanej przez wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
cena wywoławcza: Wykup abonament
19 Marca: Laurka, z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935
W Krakowie, z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935
sygn. i dat. Drukiem w kompozycji l. d.: Czermański 35.;
JÓZEF PIŁSUDSKI W 13 PLANSZACH
Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
Teka 67 x 50 cm; 11 (brak 2) plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, odbitki 49 x 34 cm,, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i autograf Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, wydawnicza teka kartonowa wykonana w Zakładach Introligatorskich Bolesława Zjawińskiego w Warszawie.
Stan: rozdarcia, zaplamienia oprawy
W OKOPACH z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
Litografia offsetowa, 47 x 33 cm
W KRAKOWIE z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
W PARYŻU z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
Z BELINIAKAMI z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
REWJA z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
SULEJÓWEK z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
SZKIC PORTRETOWY z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
19 MARCA: LAURKA z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
PASJANS z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
NA WAWELU z teki Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
Jak prawica przedstawia rządy Marszałka Piłsudskiego, 1935
litografia, papier; 37 x 28 cm;
13 plansza z teki "Piłsudski w 13 planszach", wydanej w Warszawie w 1935 r.
Tusz, piórko, akwarela; 23,5 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Czermański
Józef Piłsudski w 13 planszach, 1935 r.
teka 13 plansz przedstawiających Marszałka w różnych sytuacjach służbowych i prywatnych, 49 x 34 cm, wydawnicza teka kartonowa, plansze sygnowane na płycie, niektóre datowane "35", recenzja i autograf Śmigłego Rydza na oddzielnej planszy, spis prac z tytułami, teka wykonana w Zakładach Introligatorskich Bolesława Zjawińskiego w Warszawie. Brak spisu treści.
JÓZEF PIŁSUDSKI NA TRYBUNIE, 1935
Litografia offsetowa, papier; 47 x 33 cm
Sygnowany z płyty l.d.: Czermański
Z teki: Józef Piłsudski w 13 planszach, Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935.
Litografia offsetowa, papier; 32 x 23,5 cm
Sygnowany z płyty l.d.; Czermański
Z teki: Piłsudski na Syberii