DUDEK-DÜRER Andrzej (ur. 1953)
Sztuka butów. Po powrocie z Nowej Zelandii, 1989
Odbitka żelatynowo-srebrowa, 27.7 x 19 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Andrzej Dudek-Dürer żywa rzeźba
technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek, laserografia), papier, płótno;
64 x 49,5cm, sygn. i dat. przy prawej krawędzi: AD (inicjał artysty) 2013;
opisana na odwrocie m.in.: ANDRZEJ DUDEK-DÜRER / ANDRZEJ DUDEK-DÜRER - ŻYWA RZEŹBA, PERFORMANCE METAFIZYCZNY, PO WENECJI / 1/1 / AD (inicjał artysty) 2013; egzemplarz autorski, nakład: 1/1.
odbitka żelatynowo-srebrowa, unikat, żywica/papier barytowy, płótno, 52,6 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'AD 78'
opisany na odwrociu, pieczątka autorska; opisany na blejtramie 'DEZINTEGRACJE IV'
Andrzej Dudek-Dürer - żywa rzeźba, performance metafizyczny, 2013
opisana na odwrocie m.in.: ANDRZEJ DUDEK-DÜRER / ANDRZEJ DUDEK-DÜRER - ŻYWA RZEŹBA, PERFORMANCE METAFIZYCZNY, PO WENECJI / 1/1 / AD (inicjał artysty) 2013;
egzemplarz autorski, nakład: 1/1.
Sztuka butów, Wobec miejsca..., Żywa rzeźba, 1969-2013
technika mieszana (fotografia, gniecenie, rysunek) naklejona na płótno,
całość werniksowana; 50 x 64 cm;
sygn. i dat. przy prawej krawędzi, po środku: znak artysty AD / 2016; na odwrocie na płótnie powtórzona sygnatura wraz z pieczątką artysty oraz opis autorski na krośnie: ANDRZEJ DUDEK-DÜRER / SZTUKA BUTÓW, 1969-2013, WOBEC MIEJSCA... ŻYWA RZEŹBA ponadto pieczątki i naklejki autorskie, nakład: unikat.
Sztuka butów 1969-1979-1981 ve I, żywa rzeźba
odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 26 x 22 cm
sygnowany, opisany na odwrociu i pieczeć autorska
An art of shoes 1969-1979-1981 ver. I, living sculpture
gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 26 x 22 cm
signed, described and author's stamp on the reverse
technika mieszana, fotografia, inkografia, rysunek na papierze, 50 x 70 cm
Spalona Apokalipsa ver III, 2013
technika mieszana, inkografia, rysunek na papierze, 57 x 38 cm
Sztuka butów, 1969-2013, Wobec miejsca... żywa rzeźba
2013
technika mieszana: fotografia, laserografia, gniecenie, rysunek, papier, płótno
na krośnie drewnianym, 49 x 63,5 cm w świetle ramy
(krosno 49,5 x 64 cm),
sygn. i dat. na przodzie, sygn., dat. pieczęć autorska i naklejka autorska
na odwrocie krosna,
sygn., dat. i pieczęć autorska na odwrocie płótna
unikat
Prezentowana praca powstała podczas pleneru Wobec miejsca i czasu IV, Świadomość, Przemiany, Rzeczywistość, Zamek Czocha (2013). Jest ona częścią życiowego przedsięwzięcia twórczego Dudka-Dürera. Artysta od 1969 r. używa tylko jednej pary butów, w razie potrzeby własnoręcznie ją reperując. Sfatygowane niemal do granic możliwości trzewiki z polcoframu (używanej w PRL-u imitacji skóry) pojawiają się na jego fotografiach w kontekście mijającego czasu.
Wystawy: Muzeum Przyrodnicze, Jelenia Góra (2013); Muzeum Miejskie Arsenał, Wrocław (2014); Muzeum Piastów Śląskich, Brzeg (2014); Galeria Atelier, Chełm (2015).
Publikacja w katalogu wystawy poplenerowej Wobec miejsca i czasu IV, Świadomość, Przemiany, Rzeczywistość (OKiS Wrocław i OD ZPAF 2013).
The Art of Boots, 1969-2013, In the Face of Place... Living Sculpture
2013
mixed technique: photograph, laser graphic, crumpling, drawing, paper, canvas on stretcher, image size as seen in the frame opening 49 x 63.5 cm
(stretcher size 49.5 x 64 cm),
signed and dated on the front, signed, dated, artist’s stamp and artist’s label
on the reverse of the canvas stretcher,
signed, dated and artist’s stamp on the reverse of the canvas
unique object
The featured work was created during a plein air event named In the Face of Place and Time IV, Consciousness, Transformations, Reality, which took place at Czocha Castle, Poland (2013), and is part of Dudka-Dürer’s life-long artistic project. Since 1969, he has used the same pair of boots, repairing them himself when necessary. Almost completely worn out, the boots, which are made of Polcorfram (imitation leather used in Poland during communist times), appear in his photographs in the context of the passing of time.
Exhibitions: the Natural History Museum, Jelenia Góra (2013); the Arsenal City Museum of Wrocław (2014); Piast Dynasty Museum, Brzeg (2014); Atelier Gallery, Chełm (2015).
Work reproduced in the catalogue printed as a result of the plein air event and titled In the Face of Place and Time IV, Consciousness, Transformations, Reality (OKiS Wrocław and ZPAF 2013).
Meta... Akceleracja I ver III, 2007
fotografia barwna, werniksowana, solwentografia,
płótno; 50,2 x 66,7cm;
sygn., dat. i nakład p. d.: AD 3/5/07
na odwrocie opis autorski oraz pieczątki; wydruk autorski, nakład: 3/5
Meta... Akceleracja III ver II, 2007
fotografia, solwentografia na płótnie; 66,5 x 50 cm;
sygn., dat. i numerowana: AD 3/5/2007;
sygn., dat. i opis autorski na odwrocie, na blejtramie: C / ANDRZEJ DUDEK-DÜRER 2007 TECHNIKA MIESZANA / Meta... Akceleracja III ver III [sic] FOTOGRAFIA / SOLVENTOGRAFIA / AD 3/5/2007, ponadto na blejtramie dwie pieczątki autorskie, na płótnie powtórzona sygnatura i datacja.
płótno; 50,2 x 66,7cm;
Komparacja powulkaniczna, 2010
fotografia cyfrowa, barwna, wydruk solwentowy
na płótnie, werniksowany; 50 x 64 cm;
sygn., nakład i dat. przy lewej krawędzi kompozycji: AD (inicjał) 3/5/10
na odwrocie opis autorski oraz nalepki i pieczątki; wydruk autorski, nakład: 3/5
technika mieszana, inkografia, rysunek, 57 x 38 cm, 2013
Stojąc w wodzie... Wenecja 2005
technika mieszana, fotografia, inkografia, rysunek, 50 x 70 cm, 2005/2009
Przenikanie... Czasoprzestrzeni... Klepsydry... Rycerz i śmierć I, ver A2
rysunek, inkografia, nakład limitowany, praca sygnowana, numerowana, 70 x 50 cm, 2012
Autoportret metafizyczno - telepatyczny zmultiplikowany
technika mieszana
91,5 x 71,5 cm
technika mieszana/papier, 5/5/97, 50 x 70 cm, sygn.