ADAMCZEWSKI Marian (lata życia nieznane; działał do lat 30 - tych XX w.)
SANIE ZAPRZĘŻONE W KASZTANOWEGO KONIA W ZIMOWEJ ZAMIECI
Gwasz, tektura;
34 x 48 cm
Sygnowany l.d.: M.Adamczewski
Na odwrocie czerwona nalepka: E. MILLER | ZŁOTA 35
cena wywoławcza: Wykup abonament
SZWOLEŻER 1 PUŁKU LEKKOKONNEGO POLSKIEGO GWARDII CESARZA NAPOLEONA I, 1906
Gwasz, papier
27,5 x 15,8 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: M.Adamczewski 1906
BIWAK ŻOŁNIERZY NAPOLEOŃSKICH, 1908
Olej, płótno
51,3 x 98,5 cm
Sygnowany l. d.: M. Adamczewski 1908
olej/płótno naklejone na płytę, 31,5 x 23 cm
sygnowany i datowany l. d.: `M. Adamczewski | 1913 Raszyn`
Olej, płótno; 51,3 x 98,5 cm
Olej, tektura, 45 x 34,5 cm
Sygnowany l. d.: M. Adamczewski | 1906
Na odwrocie nalepka wystawowa z napisem
BIWAK ŻOŁNIERZY NAPOLEOŃSKICH W LESIE, 1908 r.
Olej, płótno; 52 x 100 cm
Sygnowany szarym olejem u dołu: M ADAMCZEWSKI | 1908