ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)
akwaforta, papier, 8 × 10 cm (odcisk płyty),
10 × 14 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem. p. d.: ryt. Zakrzewski; l. d.:
Kraków – Zamek Wawelski (akwatinta);
i opisany ołówkiem l. d.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok z ulicy Floriańskiej, 1942
olej, płótno naklejone na tekturę,
48 x 33,4 cm (w świetle oprawy),
sygnowany l.d.: "Zakrz"
Akwaforta, papier; 9 x 7,5 cm (zadruk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Kość. Mariacki (akwaf) Zakrzewski
Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku
Akwaforta; wym.: 180 x 236 mm;
sygn. oł. p. d.: Za; l. d. oł.: Lemberg.
Miedzioryt podkolorowany gwaszem; wym.: 180 x 134 mm;
sygn. oł.
p. d.: Zakrz; oł. l. d. Krakowianka;
sygn. również w obrębie kompozycji: Zakrzewski / Kraków 1939. Grafika podklejona na kartonowy podkład.
sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta
8.3x10.4 cm
Olej, tektura; wym.: 49,5 x 34,8 mm; sygn. p.d.: Zakrzewski.
Akwaforta barwna; wym.: 295 x 220 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł. Grafika reprodukowana w dodatku do Ilustrowanego Kuriera Codziennego z 6 III 1939, s. IV.
Noc księżycowa nad Bałtykiem, 1935
Akwaforta dwubarwna; wym.: 290 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski. Silne, wyraźne odbicie. Stan zachowania: zaplamienie marginesu l.d. bez szkody dla kompozycji.
Kraków Ołtarz Wita Stwosza, lata 30. XX w
miedzioryt/papier 20 x 14,7 cm (zadruk)
sygnowany długopisem p.d.: ' ryt. Zakrzewski', opisany l.d.: 'Kraków - Ołtarz Wita Stwosza - miedzioryt'
Kramy pod arkadami w Bielsko-Białej
akwaforta, papier, 22 x 27,3 cm (odcisk płyty),
24 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zakrzewski (ołówkiem)
akwaforta barwiona/papier, 33 x 25,6 cm (zadruk) 33 x 25,6 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: (nieczytelnie), opisany l.d: 'Lwów - Św. Jura'
Praca pochodzi z teki Lwów 6 akwafort
- Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. kat. 635, s. 300
olej, płótno, 63 x 50 cm
sygn. l.d. Zakrzewski
Bałtyk. O zachodzie słońca, lata 30.
Akwaforta kolorowana;
wym.: 195 x 253 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. O zachodzie słońca.
Kraków. Ołtarz Wita Stwosza, lata 30.
Miedzioryt; wym.: 200 x 147 mm;
sygn. pł. p.d., długopisem p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d. tyt. i technika.
akwaforta dwubarwna, papier;
32 x23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Zakrzewski,
napis ołówkiem l. d.: Noc księżycowa nad Bałtykiem
akwaforta, papier,
17 × 12,5 cm
sygn. p. d.: W. Zakrzewski
sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta barwna
29x20.8
akwaforta/papier, 17 x 10,5 cm (odbitka)
opisana u dołu ołówkiem: `Ratusz i Sukiennice/akwaforta/ Wł. Zakrzewski`