KAMIŃSKA-TRZCIŃSKA Zofia (1890 Wiepszc - 1977 Warszawa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kafel - Madonna z Dzieciątkiem
ceramika szkliwiona, 26 x 22,5 cm
na odwrociu wycisk autorski
gips polichromowany, 35 x 25,5 cm
na odwrociu: `Jadwiga Trzcińska`
na odwrociu odręczny opis: `Jadwiga Trzcińska | PŁASKORZEŹBA ZOFII TRZCIŃSKIEJ KAMIŃSKIEJ | POLICHROMIA JADWIGI TRZCIŃSKIEJ | PANI KRZEPKOWSKIEJ NA | PAMIĄTKĘ WARSZAWA 11.XII.1957`
GŁOWA MATKI BOSKIEJ OSTROBRAMSKIEJ
Gips polichromowany; 35 x 25,5 cm
Na odwrocie napis ołówkiem: PŁASKORZEŹBA ZOFII TRZCIŃSKIEJ- KAMIŃSKIEJ | POLICHROMIA JADWIGI TRZCIŃSKIEJ
Słynna polska rzeźbiarka. Kształciła się w zakresie malarstwa oraz rzeźby w wielu ośrodkach artystycznych.
RZEŹBA PORTRETOWA (Janusz Rowiński), l. 30. XX w.
brąz patynowany,
wysokość 37 cm,
na marmurowym postumencie,
sygnowany monogramem wiązanym "ZTK"
oraz "Warszawa II" Pułkownik Janusz Rowiński służył w Polskich Siłach Zbrojnych; cichociemny.
RZEŹBA PORTRETOWA (Janusza Rowińskiego), l. 30. XX w.
brąz patynowany
wysokość 37 cm,
na marmurowym postumencie
sygnowany monogramem wiązanym "ZTK" oraz "Warszawa II"
Brąz; 31 x 24 cm
sygn. na rancie: T. Łopieński
Na odwrocie nalepka z wystawy w Muzeum Narodowym w Gdańsku,
z dopiskiem: Wystawa: Kolekcja pakoska - wokół |
krakowskiej "Sztuki" | IX. 2001 - I. 2002