HEUVELMANS Lucienne-Antoinette-Adélaide (1881- 1944)
Madonna z Dzieciątkiem, rzeźba art déco
drewno (mahoń), kość; 32,5 cm, szer. 10,7 cm, głęb. 7 cm.
Francja, 1928
cena wywoławcza: Wykup abonament
Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem
dekoracyjna figurka na kwadratowej plincie przedstawiająca postać Matki Bożej o lekko wydłużonych proporcjach, trzymającej na rękach Dzieciątko Jezus, całującej z czułością Jego czółko.
brąz, kość; wys. 21,5 cm;
sygn. na podstawie: L. HEUVELMANS
Matka Boska z Dzieciątkiem. Notre-Dame d'Espérance, ok. 1920
kość słoniowa, brąz złocony i srebrzony, wys. 29 cm
sygn. ryta na podstawie: L. Heuvelmans
Brąz patynowany, imitacja kości,
wys. 24 cm wraz z trójstopniową podstawą,
sygn. na podstawie: Heuvelmans
Matka Boska z Dzieciątkiem. Notre-Dame d`Espérance, ok. 1920
rzeźba pełna, drewno, kość słoniowa,
wym.: 54 x 16,5 x 11,5 cm,
sygn. ryta na podstawie: Heuvelmans
Posążek z brązu osadzony na dwu stopniach hebanowych. Brąz patynowany na zielono. Na podstawie sygnatura: "Heuvelmans 18". Utrzymany w stylu art dco. Artystka pracująca w Paryżu, w 1911 otrzymała Nagrodę Rzymską i wyjechała do Włoch.