BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego, okres międzywojenny
brąz patynowany, 22,5 x 14 cm, podstawa: 8,6 x 8 cm
z boku sygnatura: 'WBieliński'
cena wywoławcza: Wykup abonament
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
brąz patynowany, drewno
wys. 30,5 cm
na podst. dwa stemple brązownika: BRONZOMAR | WARSZAWA oraz BRONZOMARW
Odlew figurki wykonany został przez warszawską firmę Brozomar, która działała w latach 1927-1930/31.
Figura reprodukowana i opisana:
- M. Dąbrowska, A. Sołtan, Brązownictwo warszawskie w XIX i XX wieku, Warszawa 1999, il. 10, po s. 144.
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego
głębokie, w mundurze, z odznaczeniami i wstęgą orderu Virtuti Militari; z boku sygnatura: "WBieliński"; podstawa w formie kwadratowej plinty z czarnego marmuru z jasnobrązowymi żyłkami; wyżej cokół z brązu, w formie ściętego ostrosłupa o lekko wklęsłych bokach;
brąz, odlew cyzelowany; marmur; wymiary popiersia 15,5 x 14 x 8,5 cm; wys. całk. rzeźby 28 cm, podstawa 9,2 x 9,2 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
POPIERSIE MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
Brąz, 14 x 13,5 x 8 cm
Sygnowany WBieliński
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
ceramika wypalana, patynowana, brązowiona,
wysokość 26 cm na podstawie 10 x 6,5 cm,
sygnowana "W. Bieliński"
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
Rzeźba, brąz; wys. 26 cm, na podstawie 16,5 x 11cm
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI, 1923
Rzeźba, brąz, cyzelowany; wys. 24 cm na postumencie malachitowym 6,5 x 11x 11cm
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
PRZYCISK DO PAPIERU Z ELEMENTAMI UZBROJENIA
Brąz patynowany;
2,5 x 18,5 x 12,7 cm
Sygnowany: W. Bieliński
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI, 1928
Brąz patynowany, podstawa - marmur;
wys. całkowita - 33,5 cm
Sygnowany na podstawie: W. Bieliński | 1928
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
brąz patynowany, drewno,
wysokość: 30.5 cm
sygn. na podst. WB
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
brąz srebrzony,
sygnowany: W. Bieliński
BIELIŃSKI Witold (1879-1944)
ołówek na kartonie, 21,6 x 28,7 cm
sygnowany l.g.: "rys. Witold Bieliński", p.d.: "Życie"