ALTMANN Aleksander (1885 Sobolówka -1950 Nemours)
Route de village sous les arbres
Olej, płótno
sygn. l.d.
60 x 81 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno
sygn. l.d.
92 x 60 cm
olej, tektura; 32 x 50 cm
sygn. l.d. Alexandre Altmann
Estymacja: 20000 - 25000 PLN
Olej, płótno
sygn. p.d.: "AAltmann"
50 x 61 cm
Olej, płótno
sygn. l.d.: "Alexander Altmann"
83 x 90 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydman, Paryż
Olej, płótno
sygn. l.d.: "Alexandre Altmann"
65 x 80,50 cm
w Paryżu, około 1910
olej na płótnie, 92,8 x 40,8 cm
sygnowany p.d.: "Altman Alexander/ 19..?"
Pejzażysta wykształcony w paryskiej Academie Julian. Od 1908 r. wystawiał
na salonach Jesiennym i Niezależnych. Jego prace są m.in. w zbiorach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu.