BOROWSKI Wacław (Łódź 1885 - Łódź 1954)
MŁODZIENIEC WŁOSKI. PROJEKT POLICHROMII, ok. 1930
technika mieszana: olej, gwasz, papier, tektura
94,8 x 67,5 cm
na odwrocie stempel warszawskiej firmy Juliana Burofa: SKŁAD PAPIERU | […] | I PRZYBORÓW ARTYSTYCZNO-MALARSKICH | JULIANA BUROF | W WARSZAWIE | NOWY ŚWIAT 47 – TELEF. 26-44.
Obraz po renowacji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wiosna (z II Teki Litograficznej), 1927 r.
litografia barwna/papier, 31,4 x 25,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Wacł. Borowski'
pastel, papier naklejony na tekturę
74,8 x 94,5 cm
sygn. p.d.: W[...] Borowski
Na odwrocie lekko naddarta nalepka wystawy w TZSP w Warszawie (druk, atrament), w centralnej części tekst: TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH w WARSZAWIE | SALON DOROCZNY 1922/23 | AUTOR Borowski Wacław | TYTUŁ DZIEŁA „Praca“ | RODZAJ DZIEŁA pastel | Cena | Podpis WBorowski.
kredka, ołówek/papier, 55 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'WBorowski'
pastel, ołówek, papier, 35 × 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Borowski
Dzieci z owieczką i psem, 2. ćw. XX w.
pastel, ołówek/papier, 38,5 x 32 cm
sygn. l.d.: W. Borowski
ołówek, papier jasnobrązowy;
32 x 40,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WB (ołówkiem).
pastel, papier
34x40 cm
sygnowany p.d. "W. Borowski"
Portret kobiety w białej chuście
litografia/papier, 27 x 21 cm
ołówek, papier jasnobrązowy;
sygn. p. d.: WB (ołówkiem).
sygn. l.d.: W. Borowski
załączona informacja o proweniencji
pastel, papier, 32 × 38,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: W Borowski/1919
pastel, papier, 75,5 × 60,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: Wborowski
sygn. i dat. p. d.: W Borowski/1934
pastel, ołówek, papier
27 x 37 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: WBorow (inicjały wiązane)
litografia, 30 x 36 cm na arkuszu 47 x 50 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem l.d. (pod kamieniem) "WBorowski 1929".
rysunek ołówkiem na papierze (od góry podklejonym na karton), 24 x 20,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "WBorowski 1932".
litografia na papierze czerpanym (z suchym tłokiem "SVUM HODONIN"),
34,5 x 25,5 cm, na arkuszu 49,5 x 35 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "Wacł Borowski 1938"; l.d. "litografia".
akwarela/papier,51,8 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'WBor'
akwarela, karton
3,4 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: W. Borowski | 916
Na "plecach" napis atramentem: Lausanna 1916.
Ponadto ząbkowana, drukowana ozdobna nalepka.
Wczesna praca artysty, powstała podczas jego pobytu w Szwajcarii (lata 1914-1919).