JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)
wg Hansa Sebalda Behama (przed 1500-1550)
akwaforta, papier; 11,5 x 8,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem pod płytą: F Jabłczyński 1010;
na płycie p. g.: S. Betham r. 1515 /Żupnik.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pałac książąt Mazowieckich, 1921 r.
inna/papier, 18,5 x 15,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'FJabłczyński 921' oraz śr.d.: 'Warszawa Pałac XX Mazowieckich'
ceratoryt ręcznie kolorowany; na odwrociu naniesione ołówkiem liczby: '1787' oraz 'No 5'
inna/papier, 9,2 x 7,2 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: 'FJabłczyński' oraz p.d.: 'Ratusz w Poznaniu'
opisany ołówkiem na odwrociu: 'No 11'
5 stanów (wariantów) grafiki, wykonanych w technice ceratorytu; średni wymiar: 280 x 200mm; część sygnowana i datowana przez autora.
ceratoryt/papier, 13 x 8 cm
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'F. Jabłczyński Zaułek'
ceratoryt ręcznie kolorowany/papier, 9,5 x 7,2 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'F.Jabłczyński 923 Dom Skargi'
litografia/papier, 33 x 19,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: 'F.Jabłczyński 923' oraz opisany p.d.: 'Św. Jan'
Widok na kościół św. Anny od strony Mariensztatu, 1916
litografia, papier; 72,5 x 54,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem) oraz dat. i numer na kamieniu:1916 / XIX;
Litografia z teki "Warszawa. XX autolitografii", Warszawa 1916; nakładem Antykwariatu Polskiego H. Wildera odbił W. Barczyk (w Zakładzie J. Cotty'ego; nakład 100 egz. / kamienie zniszczono).
Widok na dzwonnicę kościoła św. Anny w Warszawie, 1915
litografia, papier; 72,5 x 54 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FJabłczyński (ołówkiem) oraz dat. i numerowana na kamieniu p. d.: 1915 / V;
Widok na dzwonnicę katedry Świętojańską, 1916
sygn. p. d.: Jabłczyński (ołówkiem) oraz dat. i numerowana na kamieniu p. d.: 1916 / XX;
litografia/papier, 34 x 19,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'F. Jabłczyński 1915' oraz opisany p.d.: 'Kolumna Zygmunta'
litografia/papier, 32 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d. ołówkiem: 'FJabłczyński 1915' i opisany p.d. ołówkiem: 'Kościół św. Anny'
autolitografia/papier, 72,5 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'FJabłczyński' oraz datowany na kamieniu:'1916 | XIX'
Litografia z teki "Warszawa"
litografia/papier, 72,5 x 54 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'FJabłczyński' i datowany na kamieniu: '1915 | V'
sygnowany p.d.: 'FJabłczyński' i datowany na kamieniu: '1916| XX'
Zestaw 3 grafik z motywami Gdańska
1. Bulwar w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier; 8,5 x 6 cm (odcisk), 12,3 x 8,5 cm (wymiar arkusza); sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem); tytuł p. d.: Bulwar w Gdańsku (ołówkiem);
2. Kościół NMP w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier; 8 x 6,5 cm (odcisk), 10,8 x 8,4 cm (wymiar arkusza); sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem); tytuł p. d.: Kościół N.P. Marji (ołówkiem);
3. Obserwatorium w Gdańsku, ceratoryt barwny, papier; 9,8 x 8,3 cm (odcisk), 14,2 x 11,6 cm (wymiar arkusza); sygn. l. d.: FJabłczyński (ołówkiem); tytuł p. d.: Obserwatorium w Gdańsku (ołówkiem).
olej, tektura, 23,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: FJabłczyński
Katedra św. Jana w Warszawie, 1915 r.
litografia/papier, 71 x 50,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'FJabłczyński', datowany na kamieniu l.d.: '1915 | III'
- porównaj: Feliks Jabłczyński 1865-1928. Monografia zbiorowa, Warszawa 1938, il. 2, strony nienumerowane
technika mieszana/papier, 25 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'F.Jabłczyński 07 | Toskania | 24'
na odwrociu dwie papier,owe nalepki wystawowe z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1910
- Janina Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860 - 1914, Warszawa 1969, s. 126