GALIMSKI Władysław (1860-1940)
olej, płótno dublowane; 71 x 94 cm;
sygn. l. d.: W. Galimski
na odwrocie na blejtramie autorski? opis: malował Galimski Władysław ur. 1860 r. w Kijowie
W obrazie zwraca uwagę recepcja impresjonizmu.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze, 23 x 32,5 cm,
sygnowany p.d. "W. Galimski"
sygnowany p.d. "W. Galimski"
Olej, płótno,
62, 5 x 100 cm,
sygn. p. d.: W. Galimski
olej, tektura; 21,5 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: W. Galimski
olej/tektura, 20 x 32,4 cm
sygnowany l. d.: `W Galimski`
olej/tektura, 23 x 33 cm
sygnowany l. d.: `W. Galimski`
olej, tektura, wym.: 23 x 28,5 cm,
sygn. na odwrocie: Władysław Galimski / Krzemieniec 1924
olej, płótno;
72 x 101 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. Galimski
olej na tekturze, 28,5x22cm
sygnowany p.d. "W.Galimski"
pastel, papier; 25 x 32 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: W. G(...)
olej na płótnie, 71 x 94,5 cm
sygnowany l.d.: "W. Galimski"
na odwrocie fragmenty 2 nalepek wystawowych (jedna z nich z 1913 r.) z informacjami o obrazie; na krośnie napis: "Malował Galimski Władysław ur. 1860 w Kijowie"
olej na tekturze, 28,5 x 22 cm
sygnowany p.d.: "W. Galimski"
Artysta studiował w Akademii Petersburskiej (m.in. u W. Wereszczagina). Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniony tytułem akademika. Wiele podróżował. Od 1893 r. przebywał w Kijowie, w 1924 r. osiadł w Krzemieńcu. Był uznanym pejzażystą, tematów dostarczały mu przede wszystkim krajobrazy Ukrainy. Malował sceny rodzajowe, nastrojowe widoki leśne, wschody i zachody słońca, pory roku.
olej na tekturze, 28,5 x 22 cm, sygnowany p.d.: "W. Galimski"
Artysta studiował w Akademii Petersburskiej (m.in. u W. Wereszczagina). Był wielokrotnie nagradzany, wyróżniony tytułem akademika.