ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)
Plac Zamkowy przed odbudową Zamku Królewskiego, 1969 r.
olej, płótno, 80 x 110 cm,
sygn. p.d.: W Zakrzewski i dat. śr.d.: 1969,
opisany na odwrocie: W ZAKRZEWSKI / 1969 / warszawa / plac zamkowy / 80x110
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dom Lenina w Poroninie, 1956 r.
olej/płótno, 43,5 x 57 cm (w świetle oprawy)
WARSZAWA. NOWE MIASTO. WIDOK Z RYBAKÓW, 1960
olej, płótno
46,5 x 61 cm
sygn. u dołu: W. ZAKRZEWSKI 1960 | WARSZAWA NOWE MIASTO WIDOK Z RYBAKÓW; p.d.: 243
na odwr. nalepka autorska z danymi obrazu i dedykacją dla Tadeusza Kędzierskiego;
na odwrocie szkic sylwetki mężczyzny
kredka, marker, cienkopis/papier, 35 x 41 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: '1.12.1982 2 20x20 Zakrzewski W'
Rynek w Kazimierzu Dolnym, 1965
olej, płótno; 47 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1965;
na odwrocie opisany: W. ZAKRZEWSKI 1965 / KAZIMIERZ RYNEK 39 / FRAGMENT / 46 X 61.
olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
dalej końcówką pędzla napis: 58;
na odwrocie martwa natura z dwoma różami w wazonie.
ULICA MOSTOWA W WARSZAWIE, 1963
Olej, płótno; 61 x 46 cm
Sygnowany l.d.: W. Zakrzewski 1963
Na ramie mosiężna tabliczka z dedykacją: podziękowania dla generała Jana Raczkowskiego za zorganizowanie defilady na 20 lecie PRL od Ministra Obrony Narodowej
Warszawa Starówka/ Kościoł Św.Jacka, 1972 r.
olej/płótno, 65 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'W. ZAKRZEWSKI'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1972 | WARSZAWA STARÓWKA, KOŚCIÓŁ | ŚW. JACKA | 65 x 85'
miedzioryt, karton; 21 x 12,5 cm, na arkuszu 27 x 18 cm;
sygn. l.d. "Deszcz (miedzioryt)", p. d. "Wł.Zakrzewski.";
olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1964, opisany l. d.: 204;
opis autorski na odwrocie: 1964 / W ZAKRZEWSKI / RUE / CUJAS / PARIS / w głębi / biblioteka / St. Genevieve / 55 x 45.
L'Aquila - Piazza di Porta Bazzano, 1964
olej, płótno; 50,5 x 62 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu:
L'AQUILA P. DI PORTA BAZZANO W. ZAKRZEWSKI 1964 102 ?; na odwrocie opis autorski: W. ZAKRZESKI 1964 / L'AQUILA (...) PIAZZA DI PORTA BAZZANO / 50 X 61.
WARSZAWA. WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY, 1963
olej, plótno
46,3 x 61,2 cm
sygn. p.d.: W Zakrzewski 1963 43
olej/płótno, 46 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. Zakrzewski 1962 241'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1962 | 241 | NOTRE DAME DE PARIS | 46 x 61 h.t'
Ulica Freta w Warszawie , 1976 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany p.d.: 'W. Zakrzewski 1976'
olej, płótno; 65 x 92 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W. Zakrzewski 68;
na odwrocie opis autorski: W. ZAKRZEWSKI STARSZY / 1968-141 / TOURETTES SUR LOUP / 65 X 92.
olej, płótno; 47 x 62 cm;
olej/płótno naklejone na sklejkę, 18 x 25,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. Zakrzewski 1952'
Wisła Most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie, 1960 r.
olej/płyta, 14 x 28 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'W. Zakrzewski 1960 | Wisła Warszawa'
na odwrociu naklejka autorska z danymi pracy
akwaforta/papier, 19 x 24,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'ryt. Zakrzewski' i opisany l.d.: 'Warszawa Stare Miasto'
olej, tektura, 46 x 60 cm,
sygn. i dat. śr.d.: W.Zakrzewski 1960 / Kutry w Łebie