BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Panorama Lublina, Augsburg, ok. 1700 r., miedzioryt, 16 x 49,3 cm (dwie płyty); przycięty prawy margines; rzadkie
cena wywoławcza: Wykup abonament
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Grodno im Grossherzogthum Litthauen
widok Grodna, 1720 r., miedzioryt czarno-biały wym. płyty 27,5 × 16 cm
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Posen die Hauptstadt in Gross Polen
plan Poznania, Augsburg, 1709 r., miedzioryt czarno-biały,
wym. płyty 25,5 × 16,1 cm
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
plan Warszawy, widok pochodzi z "Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen", Augsburg 1720 r., miedzioryt czarno-biały
wym. płyty 26,3 × 16,8 cm
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
widok klasztoru na Jasnej górze ostrzeli- wanego przez wojska szwedzkie, pochodzi z "Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen...", Augsburg, 1720 r., miedzioryt wym. płyty 17 × 28 cm, iP H20
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Grodno. Eine der Fürnehmbsten Staedte in Lithauen
Fantazyjna panorama Grodna pochodząca z dzieła "Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen", Augsburg, 1720 r.; miedzioryt, wym. płyty 16,2 x 27 cm; w oprawie
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
wymiary arkusza: 19,5 x 46 cm
Widok twierdzy Wisłoujście. Miedzioryt czarno-biały, odbity z dwoch płyt
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
akwaforta barwna, papier; 18 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gabriel Bodenehr exc (?)?
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Miedzioryt;
wym.: 160 x 285 mm;
sygn. pł. p.d.: G. Bodenehr Sc. et exc. A.V.; nad komp. tytuł: Wilna oder Wilda die Haupt - Stadt in Litthauen; w boków kolumny z opisem. Panorama miasta pochodząca z "Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen...", Augsburg, [1704-1730]. (il. s. 36)
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Miedzioryt, 17 x 23 cm. Sygnowany na płycie p.d. "G. Bodenehr fec. et ex.". Pochodzi z dzieła G. Bodenehra Curioses Staats und Kriegs Theatrum in Polen, Augsburg 1710-1730.
Fantazyjna panorama Grodna z początków XVII w.
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
Widok oblężonego [przez Szwedów] Torunia
miedzioryt kolorowany,
wymiary w świetle oprawy: 19,3 x 38 cm; ramka złocona, szkło;
Augsburg, 1709.
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
miedzioryt kolorowany;
wymiary w świetle oprawy: 19,3 x 30,3 cm; ramka
złocona, szkło; Augsburg, 1709.
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
BIAŁOGRÓD (AKERMAN / TYRAS), Niemcy, 2 poł. XVIII w.
Miedzioryt na papierze
13,2 x 15,5 (w świetle passe-partout)
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
miedzioryt,
18,5 x 29 cm w świetle p-p,
pochodzi z atlasu "Theatrum Europeum ..."
BODENEHR Gabriel (1673-1765)
kolorowany miedzioryt,
15,6 x 24,2 cm w świetle passe--partout.
Pochodzi z "Geographische Vorstellung...", Augsburg 1739.