KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
olej, płótno naklejone na tektura (podobrazie przygotowane fabrycznie); 21 x 27,5 cm;
sygn. p. d.: Kanelba;
Na odwrocie owalny stempel z napisem w otoku: VENTE / ATELIER.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Johnnie z bębenkiem, około 1959 r.
olej/tektura, 63 x 48,5 cm
sygnowany p.d.: 'kanelba'
offset, papier, 28 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.d.: Kanelba oraz na płycie l.g.: Kanelba
Widok na Pont Royal w Paryżu, 1930 r.
olej/płótno, 50 x 73 cm
sygnowany u dołu: 'kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/płótno, 78 x 56 cm
sygnowany p.g.: ‘Kanelba’
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Kanelba | 1928 (data zatarta)’
olej, płótno; 63,5 x 53,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kanelba / 1934;
na odwrocie, na płótnie częściowo widoczny stempel: 1 GAT[...] / 18 Rue de la [...] /PARIS;
pośrodku napis tuszem: 100 [w kółku].
olej, tektura, 59 × 75 cm
sygn. l. d.: Kanelba
olej, sklejka, 48,5 × 34,5 cm
sygn. l. g.: Kanelba
olej, płótno
50,8 x 40,5 cm
sygn. p.g.: kanelba
na odwrocie płótna napis tuszem: ZX [..]
na krośnie wyciśnięte po dwa znaki firmowe: Fredrú 16 oraz Fredrú 20
STUDIUM DZIEWCZYNY W CZERWONEJ BLUZCE
Olej, tektura; 30,5 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Kanelba
Na odwrocie dwie nalepki: 1. Associated American Artists z Nowego Jorku z maszynowo wypisaną informacją o pracy; 2. własnościowa z kolekcji Lisy Hoffman.
offset/papier, 28 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.d.: „Kanelba” oraz na płycie l.g.: „Kanelba”
olej/płótno, 70 x 57 cm
sygnowany l.g.: 'Kanelba'
datowany na odwrociu: '1930'
olej/płótno naklejone na tekturę, 50 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'kanelba'
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I GRZEBIENIEM, 1932
olej, płótno
92,3 x 65 cm
sygn. p.d.: kanelba
na odwrocie p.g. data, zapewne powstania obrazu, czarną farbą: 1932
olej, płyta gipsowana
51,5 x 40,9 cm
sygn. p.d.: kanelba
Na odwr. nalepka z odręcznym numerem i tytułem obrazu: 29 | Boy with accordeon;
poniżej stempel z rozmiarem płyty 16 x 20;
na środku nalepka zakładu Anjac z Nowego Jorku produkującego gotowe podobrazia;
na dolnej listwie ramy wydruk komputerowy firmy Renes, dot. ramy i oprawy.
olej, płótno, 81,5 × 54 cm,
sygn. l. g.: Kanelba
na odwrocie datowany: 1929
olej, płótno, 60 × 81 cm,
sygn. p. d.: Kanelba
na odwrocie datowany: 1930
akwarela/papier, 62 x 62 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Kanelba'
olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 37,7 cm w świetle ramy;
sygn. p. g.: kanelba;
na odwrocie:
- napis: girl with melon / by / KANELBA;
litografia, papier, 33 × 25 cm (odcisk płyty),
34 × 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: Kanelba