KALINA Andrzej (ur. 1952, Lidzbark)
Zbiór 8 exlibrisów, 1983 - 1986 r.
1. Ekslibris Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, "Szable w dłoń", litografia, 15,7 x 17,8 cm,
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: ANDRZEJ KALINA '86, opisany ołówkiem l.d.: "Szable w dłoń", śr.d.: E/A
2. Ekslibris Lema, "Lądowanie", litografia, papi
cena wywoławcza: Wykup abonament
Linoryt
69 x 49,5 cm
Z cyklu Mówię więc jestem, 1984 r.
litografia, tusz/papier, 38,5 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Z CYKLU "MÓWIĘ WIĘC JESTEM" 30/60 ANDRZEJ KALINA '84'
Kurtyzana, z cyklu: Ślad 884, 1985
litografia barwna, fizelina; 70 x 95 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisany u dołu l. d.:
Z CYKLU "ŚLAD 884"-KURTYZANA E/A 7/10 (ołówkiem), śr. d.: MONICE MAŁKOWSKIEJ (ołówkiem), p. d.: ANDRZEJ KALINA '85 (ołówkiem).
linoryt/papier, 64 x 49 cm (arkusz)
sygnowany, datowani i opisany ołówkiem u dołu: 'Goethe "Faust" II-2 AKalina | - 77 | E. d'A'
technika mieszana/bibułka przyklejona na tekturę, 17 x 13 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"UFOLUDEK" 17/50 ANDRZEJ KALINA | DANUCIE WRÓBLEWSKIEJ '90'
gipsografia
33 x 48 cm
gipsografia unikatowa,
48x68 cm
Gipsografia, unikat, op. dat. na odwrocie, 60x41 cm w świetle oprawy
Z cyklu Wieża Babel VIII, 1986
litografia barwna, fizelina,
82 x 60 cm (wymiar arkusza);
70 x 50 cm (wymiar odbitki);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Z CYKLU "WIEŻA BABEL VIII" E/A ANDRZEJ KALINA `86