DAWSKA Maria (1909-1993)
ołówek/papier, 29,5 x 21 cm (arkusz)
sygnowany u dołu: 'Maria Dawska'
cena wywoławcza: Wykup abonament
DAWSKA Maria (1909-1993)
ołówek, akwarela/papier, 29,5 x 21 cm (arkusz)
sygnowany śr.d.: 'Maria Dawska'
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej/płyta pilśniowa, 56 x 48 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Maria Dawska 57'
opisany na odwrociu: '''BAŃKA OCEANICZNA" | M.DAWSKA'
DAWSKA Maria (1909-1993)
sygn. l.d.
akwarela, tusz, tektura
28x19 cm (w świetle passe - partout )
DAWSKA Maria (1909-1993)
Olej, tektura; 31 x 22 cm
Sygnowany l.d.: .Maria | D.; sygnowany na odwrocie
*opłata droit de suite
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, tektura, 60,5 x 45,5 cm
sygn. i opis u dołu: Dawska Maria, Czerwonogród, Bułgaria, 1955 r.
Obraz ofiarowany przez artystkę rodzinie obecnych właścicieli.
DAWSKA Maria (1909-1993)
Nikifor, studium z natury, 1948 r.
olej/płótno, 60,5 x 45 cm
sygnowany p.d.: 'M. Dawska'
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, płyta; 30,5 x 21 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Maria D.;
na odwrocie opisany: M.D. 1973
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej/płyta pilśniowa, 41 x 31 cm
sygnowany l.d.: 'Maria'
opisany na odwrociu: 'Bajki Malowane | "Gwałt" | 41x32 | Maria Dawska | 1974'
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, płyta pilśniowa; 35 x 28 cm;
sygn. l. d.: Maria, dat. p. d.: 77
na odwrocie opis: "Gonitwa" / 35 x 28 cm / MARIA DAWSKA / 19.9.1977
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej/płótno, 92,5 × 73 cm
sygn.: l.d. Maria Dawska / 48
na odworciu:
papierowa naklejka Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu z opisem:
Wystawa Ziem Odzyskanych /
Autor Dawska Maria /
Tytuł dzieła żółty szal /
Technika Olej / rozmiary / Nr. Kat. 11 cena /
Wystawa Ziem Odzyskanych, Wrocław, 21 lipca - 31 października 1948 roku
* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, deska, 33x38,5 cm cm,
sygnowany z przodu, lewy, dolny róg. Opisany na odwrocie: "Z cyklu Malowane bajki 1958 r."
Z kolekcji Zbigniewa Paluszaka.
DAWSKA Maria (1909-1993)
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, płyta pilśniowa; 61 x 47 cm;
Na odwrocie napis: "Bajki malowe / Babie lato" / 61 x 48
DAWSKA Maria (1909-1993)
Linoryt, papier; 77,5 x 51 (odcisk)
Sygnowana ołówkiem pod ryciną: Kompozycja oceaniczna linoryt 2/5 Maria Dawska 1962
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, papier naklejony na płótno; 73,5 x 73,2 cm;
sygn. i dat. l. d.: Maria Dawska 71
DAWSKA Maria (1909-1993)
kredka, papier;
21,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Maria Dawska
DAWSKA Maria (1909-1993)
olej, papier; 22 x 18,5 cm;
sygn. p. d.: Maria ...
na odwrocie napis autorski: "Bajki Malowane"/ "Zwierzenia" / Maria Dawska/ 1980