CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Portret kobiety w czarnej sukni
olej, płótno; 62,5 x 44,5 cm.
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Olej, deska mahoniowa, 16,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: Jan Chełmiński. Opinia pana Adama Konopackiego.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 71 x 102 cm
sygnowany l.d.: 'Jan Chełmiński'
na krośnie malarskim papierowa nalepka American Art Galleries w Nowym Jorku z datą 6 stycznia 1911 roku oraz papierowa nalepka z numerem: '202'
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Armia Księstwa Warszawskiego. Wyd. J. Leroy et Cie, Paryż 1913 r., nakład 300 egz., edycja z 48 barwnymi planszami, 314 stron, wym. 39 x 29 cm, oprawa miękka, gruby papier czerpany Arches.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
BITWA POD MONTMIRAIL W DNIU 11 LUTEGO 1814 ROKU
olej, płótno (dublaż)
58,5 x 103 cm
sygn. p.d.: Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Alphonse - Marie MALIBRAN - Armia Księstwa Warszawskiego
(L’Armee du Duche de Varsovie) Paryż 1913, bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego, s. 314, 39 x 28 cm, oprawa współczesna skóra, grzbiet 5-cio polowy, zwięzy wypukłe, tłoczona złotem tytulatura, ozdobny grzbiet.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno (dublowane), 44 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Chełmiński | 1875'
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno; 38 x 48,7 cm;
sygn. l. d.: Jan V. Chelminski;
na krośnie fragment nalepki z oznaczeniem: 7930
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Portret kobiety w sukni lila-róż
olej, płótno; 54,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Jan. W. Chełmiński.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/deska, 27 x 21 cm
sygn. p.d.: "Jan V. Chełmiński"
pochodzenie: kolekcja prywatna
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno
57,5 x 71 cm
sygn. p.d.: Jan v. Chelminski | 1880 [1886?]
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
OFICER 1. PUŁKU SZWOLEŻERÓW-LANSJERÓW GWARDII CESARSKIEJ
akwarela, papier
27,5 x 25 cm (w św. passe-partout)
sygn. p.d.: Jan V. Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno, 41,5 × 64 cm
sygn. p.d: Jan v.Chelminski
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej/płótno, 44 x 54 cm
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
olej, płótno, 72 x 55.5 cm
sygn. p.d.: Jan V.Chełmiński Jan Chełmiński
REPRODUKOWANY:
Kluszczyński. R. J., Od Michałowskiego do Fangora. Nowoczesne malarstwo polskie,
Wydawnictwo WBC, Kraków 2016, s. 166.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armee du Duche de Varsovie], Paryż 1913.
Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego, s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra, tłoczona złotem tytulatura oraz herb Księstwa Warszawskiego na licu i grzbiecie, zachowana oryginalna wydawnicza oprawa broszurowa z barwnym herbem Księstwa Warszawskiego i złoconymi napisami. Nakład 300 numerowanych egzemplarzy, wydrukowanych na grubym, luksusowym papierze czerpanym z Arches (oferowany egzemplarz z nr. 205). Ilustracje Chełmińskiego poprzedzają bibułki ochronne z tekstem objaśniającym. Stronę przedtytułową zdobi faksymile sygnatury malarza.
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Marszałek Ney i Napoleon z wojskami podczas kampanii rosyjskiej, 1902 r.
olej, płótno, 30 × 40 cm
sygn. i dat. p. d. wraz z dedykacją
autorską: a mon cher ami/A. Vuillaume/ Jan V.Chelminski/Paris 1902
CHEŁMIŃSKI Jan (1851-1925)
Alphonse-Marie Malibran, ARMIA KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO [L’Armée du Duché de Varsovie], Paryż 1913.
Bibliofilska edycja z 48 barwnymi planszami Jana Chełmińskiego,
s. 314; 39 x 28 x 8 cm, oprawa pełna skóra, tłoczona złotem tytulatura oraz herb Księstwa Warszawskiego na licu i grzbiecie, zachowana oryginalna wydawnicza oprawa broszurowa z barwnym herbem Księstwa Warszawskiego i złoconymi napisami.
Nakład 300 numerowanych egzemplarzy, wydrukowanych na grubym, luksusowym papierze czerpanym z Arches (oferowany egzemplarz z nr. 205).