AXER Otto (1906-1983)
Zestaw projektów scenografii, 1954 r.
akwarela/papier,24,5 x 35 cm, 24,5 x 34 cm
sygnowany p.d.: monogram artysty, na odwrociu pieczęć artysty, sygnowany p.d.: monogram artysty, opisany i datowany l.g.: ‘Hala Mirowska(?), 1954’, na obrzeżach adnotacje odautorskie; na odwrociu pieczęć artysty
cena wywoławcza: Wykup abonament
AXER Otto (1906-1983)
akwarela, tusz, papier, 20 x 20 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d.: axer 75
AXER Otto (1906-1983)
tusz, papier, 19 x 28 cm w świetle passe-parout,
sygn. i dat. p.d.: axer 7 oraz monogram wiązany OA
AXER Otto (1906-1983)
AXER Otto (1906-1983)
tempera, karton; 50,5 x 70 cm;
dat. p.d. "8. VI. 74" oraz sygn. prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem tytuł pracy.
Projekt scenograficzny do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974.
AXER Otto (1906-1983)
ołówek, tusz, akwarela, collage, karton; 32,5 x 24 cm;
Kompozycja dwustronna, na obu stronach karty pieczątka "OTTO /AXER".
Słowo od autora: "Drogi Witku! Przesyłam reportaż rysunkowy z tak zw. Targów Północnych, może trochę się z tego uśmiejesz".
AXER Otto (1906-1983)
akwarela, tusz, papier; 23 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "oaxer 75", monogram artysty: A w okręgu; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty
AXER Otto (1906-1983)
tusz, papier; 18 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "oaxer 73", monogram artysty: A w okręgu; na odwrocie opis pracy oraz wydrukowana nota biograficzna artysty
AXER Otto (1906-1983)
olej, płótno
92,5 x 72,5 cm
sygn. p.d.: O Axer
na odwr. l.g.: OTTO AXER | 1978
AXER Otto (1906-1983)
AXER Otto (1906-1983)
tusz, akwarela, papier, 17,5 x 24,5 cm, sygn. i dat. p.d.: oaxer 75
AXER Otto (1906-1983)
tusz, papier, 22 x 28 cm, sygn. i dat. p.d.: oaxer 73
AXER Otto (1906-1983)
Flamaster, papier; 34 x 25,5 cm
Sygnowany p.d.: axer 78.
*droit de suite
AXER Otto (1906-1983)
Tusz, piórko, papier; 18,5 x 22 cm
Sygnowany p.d.: axer
*droit de suite
AXER Otto (1906-1983)
STUDIUM KOBIETY NA ŻÓŁTYM TLE, 1976
Akwarela, gwasz, papier; 42,5 x 31,5 cm
Sygnowany p.d.: axer 76
*droit de suite
AXER Otto (1906-1983)
tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 19 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Axer 73 oraz pieczątka: OA (inicjały wiązane).
AXER Otto (1906-1983)
sygn. dat. p.d.
pastel, papier
29x19 cm (w świetle passe-partout)
AXER Otto (1906-1983)
AXER Otto (1906-1983)
akwarela na papierze, 40 x 30 cm,
sygnowana p.d. pieczątką artysty w prostokącie "OTT/AXER"; pieczątka również na odwrocie.
AXER Otto (1906-1983)
TARGI PÓŁNOCNE, l. 30-te XX w.
kompozycja dwustronna
ołówek, tusz, akwarela, collage,
na obu stronach karty o wymiarach 32,5 x 24 cm,
pieczątka "OTTO /AXER".