HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)
PANORAMA KRAKOWA Z WIDOKIEM NA WAWEL, 1922
Akwarela, papier; 36 x 49 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: J. Hrynkowski
Na odwrocie dedykacja autorska: Dla Hali Suskiej 8 VI 1922
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tempera, papier,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski 944, 47 x 35,5 cm, na odwrocie etykieta Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Kraków.
olej, sklejka; 65 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J.HRYNKOWSKI (ryte końcówką pędzla).
Martwa natura z kwiatami, 1958
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958.
olej, płótno; 72,5 x 60,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: j. hrynkowski / 934.;
na odwrocie cztery nalepki wystawowe: z Instytutu Propagandy Sztuki z tytułem Nowy Kraków; z TPST w Krakowie, dwie nalepki znacznie uszkodzone a na jednej z nich tytuł Planty.
Martwa natura z koszem owoców i kwiatami
sygn. p.g.
olej, płótno
48x38 cm
Martwa natura z owocami i cyniami w wazonie (ok. 1930)
sygn. l.d.
olej, płótno
60x75 cm
olej, płyta; 61 x 46 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski;
na odwrocie fragment prostokątnej pieczątki z nieczytelnym
napisem m.in.: STOCKCHOLM.
Panorama z widokiem Wawelu, Kościół Św. Andrzeja
litografia barwna, papier; 430 x 350mm;
BEGONIE w DONICZCE NA OKRĄGŁYM STOLIKU, 1953
olej na płótnie, 70 x 50 cm,
sygnowany i datowany u dołu "j hrynkowski /53".
WIERZBY PRZY WIEJSKIEJ DRODZE, 1961
olej na płótnie, 40 x 50 cm,
sygnowany i datowany u dołu: "j hrynkowski /61".
akwarela, papier; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat p. d.: Janhrynkowski 37 ? (słabo czytelna).
tusz/papier, 27,2 x 22 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'J Hrynkowski'
tusz/papier, 27,2 x 22 cm (wymiary w świetle oprawy)
olej, tektura; 65 x 45cm
sygn.p.d.: J.HRYNKOWSKI
Martwa natura-tulipany, 1964 r.
olej, płótno, 46 x 55 cm,
sygn.i dat.l.d.: j.hrynkowski/964. na odwrocie nalepka z Villi la Fleur w Konstancinie