BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
Portret Józefa Pankiewicza (?)
olej/sklejka, 45 x 35 cm
sygnowany p.d.: 'B. Baake'
cena wywoławcza: Wykup abonament
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
tempera/karton 29,5 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Bolesław Baake | 1932`
Estymacja: 2 000 - 3 000
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
AUTOPORTRET ARTYSTY MALUJĄCEGO ZAMEK W OLESKU
Olej, płótno;
81,5 x 94,5 cm
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
AUTOPORTRET ARTYSTY MALUJźCEGO ZAMEK W OLESKU
Olej, płótno; 81,5 x 94,5 cm
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
PORTRET CHŁOPCA, lata 30-te XX w.
Olej, płótno; 49 x 46 cm
Do krosna przywiązana karta z napisem na maszynie: 160. Baake Bolesław | Portret chłopca | ol., pł. 49 x 46 cm; nie sygn. | bez blejtramu
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
PORTRET KOBIETY W CZARNYM KAPELUSZU, 1930
Olej, płótno; 45 x 40 cm
Sygnowany p.d.: BB
Do krosna przywiązana karta z napisem na maszynie: 138. Baake Bolesław | a/ portret kobiety w czarnym kapeluszu, sygn. pd. BB | b/ portret niewidomej | ol., pł. 45 x 40 cm | bez blejtramu
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
olej/płótno dublowane, 76,5 x 74 cm
obraz pochodzi ze spuścizny po Michalinie Krzyżanowskiej, krewnej artysty (oświadczenie spadkobiercy)
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
Widok na farę w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą
olej, płótno
66 x 77 cm
sygn. l.d.: Bolesław Baake na odwrociu fragment naklejki:
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
Olej, sklejka; 35,8 x 26,2 cm
Na odwrocie nalepka papierowa: MUZEUM NARODOWE | W WARSZAWIE | Nr. inw. 185366 |
Nr. kat.
; nalepka papierowa z napisem na maszynie: 60. Baake B. | Malarz i modelka |
ol. dykta, 35,7 x 26; nie sygn. | lewy górny róg na 15 cm odłamany
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
olej, tektura; 28 x 40 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Bolesław Baake | Bushahr*
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
Olej, płótno; 75 x 92 cm
Na blejtramie nalepka pisana na maszynie: "203 Baake Bolesław |
1. Kobieta na stołku 94,5 x 71,5 |
2. Praca w sadzie 71,5 x 94,5"
Na odwrocie malowana olejno (niedokończona)
postać kobiety siedzącej na stołku
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
Ołówek, piórko, olej, papier, 33,7 x 25,1 cm
Sygnowany czarnym piórkiem l.d.: Bolesław Baake
BAAKE Bolesław (1905 - 1963)
Olej, gwasz, tektura, 26,8 x 36 cm w świetle passe - partout
Sygnowany długopisem lub piórem l.d.: BolesławBaake