BAGIEŃSKI Stanisław (1876 Warszawa - 1948 Warszawa)
Na ukraińskim froncie, lata 20. XX w.
olej, płótno, 90 x 140 cm
sygn. p.d.: S. Bagieński
na odwrocie nalepka wystawowa Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
cena wywoławcza: Wykup abonament
JENIEC PRZED GENERAŁEM DWERNICKIM, SCENA Z POWSTANIA LISTOPADOWEGO, 1912
Olej, płótno; 94 x 73 cm
Sygnowany l.d.: Stanisław Bagieński 1912
Olej, płótno; 70 x 55 cm
Sygnowany l.d.: S. Bagieński / 36
Na odwrocie nalepka wystawowa z 2 października 1936 r. z opisem pracy.
olej, płyta, 52 x 67,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: S. Bagieński/1947
sygn. dat. p.g.
akwarela, gwasz, papier
42.5x30 cm (w świetle passe-partout)
olej, płótno
50 x 71,5 cm
sygn. l.d.: S. Bagieński 1947
olej, płótno, 60,5 x 83 cm, sygn. l.d.: S.Bagieński, na blejtramie przedwojenna naklejka wystawowa z tytułem pracy "Ułani z 1831 r" oraz nazwiskiem autora
olej/płótno (dublowane), 81 x 113 cm
sygnowany śr.d.: 'STANISŁAW BAGIEŃSKI'
POLSCY KAWALERZYŚCI ESKORTUJĄCY KOLUMNĘ NIEMIECKICH JEŃCÓW, 1945
Gwasz, papier; 20 x 30 cm
Sygnowany p.d.: S.Bagieński 1945
Scena w wojny 1939 r.
Akwarela, gwasz, papier, 42 x 29,3 cm,
sygn. p.g.: S. Bagieński (1)916.
olej/płótno, wym. 61,5 x 81 cm,
sygn. p.d.: S. Bagieński
JAN DEKERT NA CZELE CZARNEJ PROCESJI PRZED ZAMKIEM W WARSZAWIE, 1914
akwarela, tusz lawowany, gwasz, karton
35,3 x 46,7 cm
sygn. l.d.: St. Bagieński 914.
Ołówek, tusz, piórko, lawowanie, gwasz; 36 x 24 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: St.B.
STARY WIARUS PRZED GENERAŁEM ZAJĄCZKIEM
Akwarela, biele gwaszem, papier; 28 x 36 cm
Sygnowany l.d.: S.Bagieński 909.
Olej, płótno; 94 x 73 cm
Prawdopodobnie tożsamy z obrazem wystawianym w salonie 1912/1913 Zachęty pod tytułem Schwytanie szpiega (Joanna Wiercińska, katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, s. 15)
Polonia prowadząca do boju, ok. 1920
olej, płótno; 63 x 94 cm;
sygn. p. d.: S. Bagieński
EPIZOD Z POWSTANIA LISTOPADOWEGO, STARCIE POLSKICH UŁANÓW 3 PUŁKU Z ROSYJSKĄ PIECHOTĄ
Olej, płótno naklejone na tekturę; 26 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: S. Bagieński
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
36 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Bagieński
akwarela, papier, 22 x 16,5 cm w św. passe-partout;
sygn. p. d. : S. Bagieński