CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Martwa natura z ananasem i cytryną
olej/płótno, 38 x 55,5 cm
na odwrociu pieczątka 'Atelier Chapiro'
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
olej/płótno, 45 x 37 cm
sygnowany p.d.: ‘Jacques Chapiro’
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
olej/płótno, 66 x 49 cm
sygnowany l.d.: 'Jacques Chapiro', datowany p.d.: '1949'
na odwrociu napis ujęty w koło 'IK | 293'
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Portret żony artysty w pomarańczowym stroju, 1946 r.
olej/płótno, 110 x 75,5 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Jacques Chapiro | 1946'
na odwrociu papierowa nalepka oraz napis: '22'
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
olej/płótno, 73,5 x 50 cm
sygnowany p.g.: 'Jaques Chapiro'
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Gwasz na papierze,
sygn. p.d.
63 x 48 cm
- La Ruche en d'autres thermes, Palais Lumière, Évian, 2009.
- Montparnasse l'Europe des artistes 1915-1945, Aoste, 1999.
Bibliografia:
- Sylvie Buisson et Martine Frésia, La Ruche, Cité des artistes 1902-2009, éd Alternatives 2009, reproduit page 85.
Catalogue de l'exposition: Montparnasse, l'Europe des artistes 1915-1945, reprodu
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Olej na papierze
84 x 57 cm
La Ruche en d'autres thermes, Palais Lumière, Évian, 2009.
Bibliografia:
Sylvie Buisson et Martine Frésia, La Ruche, Cité des artistes 1902-2009, éd Alternatives 2009, reproduit page 83
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Autoportrait au fume-cigarette, 1930
Olej, płótno
sygn. i dat. 1965 p.d.
73,5 x 55 cm
Bibliografia:
Sylvie Buisson et Martine Frésia, La Ruche, Cité des artistes 1902-2009, éd Alternatives 2009, reproduit page 82
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Olej, płótno
57 x 50 cm
Vente de l'atelier Chapiro, Drouot, Me Bondu, avril 2008
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Olej, płótno
sygn. l.d.
91,5 x 73 cm
Montparnasse l'Europe des artistes 1915-1945, Aoste, 1999.
Bibliografia:
Catalogue de l'exposition: Montparnasse, l'Europe des artistes 1915-1945, reproduit page 60.
Vente 18/10/1998, Me Cornette de Saint-Cyr
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Olej, płótno
sygn. l.d.
50,5 x 73,5 cm
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Olej, płótno
sygn. l.d.
73 x 55 cm
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Olej, płótno
sygn. p.d., dat.1944 l.d.
38,5 x 54,5 cm
La Ruche en d'autres thermes, Palais Lumière, Evian, 2009.
Bibliografia:
Sylvie Buisson et Martine Frésia, La Ruche, Cité des artistes 1902-2009, éd Alternatives 2009, reproduit page 84.
Drouot, Me Loudmer 17.05.1992
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Nature morte à la lampe à pétrole et à l'oiseau
Olej, płótno
sygn. l.d.
92 x 72,5 cm
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Nature morte à la coupe de fruits
Olej, płótno
sygn. i dat. 1900 p.d.
50 x 74 cm
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
gwasz, papier, 74 x 108 cm
sygn. l. d.: Jacques Chapiro, dat. p. d.: 1953
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
gwasz/papier, 72 x 107 cm
sygnowany l.d.: 'Jacques Chapiro', datowany p.d.: '1963'
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
olej, płótno naklejone na tekturę,
29,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: Jacques Chapiro
CHAPIRO Jacques (1887 - 1972)
Portret - Martwa natura z portretem Vincenta van Gogha, 1937
olej, płótno; 50 x 73 cm.
Na odwrocie na płótnie napis autorski:
Jacques Chapiro / 5 rue Barrault / 1937 Paris XIII / "Portrait"