JAKUBOWSKI Wojciech (ur. 1929)
Studium portretowe starej kobiety, 1954
drzeworyt, karton; 20 x 14 cm na arkuszu 30 x 22 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: W. Jakubowski 1954.
Odbitka 17. z 30.
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt/papier, 19 x 15 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'W.Jakubowski 57'
DZIESIĄTA TEKA EXLIBRISÓW, DIVERS
45 ekslibrisów miedziorytniczych na osobnych kartach, sygnowane ołówkiem przez autora
50 ekslibrisów miedziorytniczych na osobnych kartach, strona, tytułowa, broszura ze słowem wstępnym Tadeusza Pawłowskiego
Obito 100 numerowanych egzemplarzy (nr 45), ryciny sygnowane ołówkiem przez autora
TEKA DZIEWIĄTA EKSLIBRISÓW, 1979
50 ekslibrisów miedziorytniczych na osobnych kartach, broszura ze wstępem Tadeusza Przypkowskiego
Odbito 100 numerowanych egzemplarzy (nr 21, odręczna dedykacja autora), ryciny sygnowane ołówkiem przez autora
60 ekslibrisów miedziorytniczych na osobnych kartach, strona, tytułowa, broszura ze słowem wstępnym Bogny Jakubowskiej
Obito 100 numerowanych egzemplarzy (nr 50, odręczna dedykacja autora), ryciny sygnowane ołówkiem przez autora
50 exlibrisów rytował w miedzi?
Słowo wstępne Tadeusz Przypkowski. Gdynia 1979, s. [16], k. 50 (miedzioryty), w tece pł. 20 x 16 cm.
Odbito 100 egz. numerowanych (egz. nr 10). Ryciny sygnowane ołówkiem. Odręczna dedykacja autora.
, drzeworyt, 20 x 14 cm na arkuszu 30 x 22 cm. Odbitka 17. z 30. Sygnowana ołówkiem p.d. "W. Jakubowski 1954".
mezzotinta/papier, 6/15, 26 x 24,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p. d.: `Wojciech Jakubowski 1966`, opisany l. d.: `epreuve d`artiste 6/15`
Estymacja: 800 - 900 zł
Trzydzieści exlibrisów rytowanych w miedzi.
Wstęp napisał K.Górski. Toruń 1956. Toruńska Druk. Dziełowa. 8, s. (8), tabl 30. oryg. teka kart. (Niewielkie naddarcie teki, stan dobry. Pierwsza teka ekslibrisów wybitnego artysty-rytownika wydana w 100 egz., ten nr 82 z podpisem artysty. Zaw. ekslibrisy m.in. J. i Z.Gardzielewskich, K.Górskiego, A.Ładysza, A.Ryszkiewicza)
(jak wyżej). Słowo wstępne Tadeusz Przypkowski. Gdynia MDCLXXIX (!)właściwie: 1979. (j.w.). Egz. nr 25, z odręczną dedykacją autora.
rytował w miedzi Wojciech Jakubowski. Słowo wstępne Gianni Mantero. Malbork MCMLXVI (1966). Tytuł i tekst także w jęz. francuskim s.nlb. 16, k. 60 z miedziorytami; w tece 20 x 16 cm Odbito 100 egz. numerowanych. Ryciny sygnowane (oł.) przez autora. Egz. nr 3. Na okładce: Exlibrisów teka szósta...
rytował w miedzi Wojciech Jakubowski. Słowo wstępne Aleksiej Aleksiejewicz Sidorow. Malbork MCMLXIV (1964). Tytuł i tekst po polsku i w jęz. francuskim. s. nlb. 16, k. 60 z miedziorytami; w tece 20x16 cm. Odbito 100 egz. numerowanych. Ryciny sygnowane (oł.) przez autora. Egz. nr 7 z odręczną dedykacją autora.