ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
sygn. dat. p.d. (dedykacja)
akwaforta, akwatinta barwna
15.1x13.4 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
Akwaforta, miękki werniks; wym.: 490 x 335 mm; sygn. oł. śr.d.: Anderle, obok tytuł i numer odbitki 20/60. Grafika z cyklu "Musici I". Praca jednego z najwybitniejszych grafików współczesnych. Jego prace znajdują się m.in. w Centrum Pompidou w Paryżu, w Victoria and Albert Museum w Londynie, galerii Uffizi we Florencji, w Muzeum Narodowym w Pradze, w Stedelijk Museum w Amsterdamie oraz w Metropolitan Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Lit.: J. Kotalik, Jiri Anderle, Alpne Fine Art (1985).
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
Mezzotinta barwna, sucha igła; wym.: 630 x 930 mm; sygn. śr.d.: Anderle, odbitka nr 56/70; na pł. tytuł i dedykacja dla żony Milady. Wyjątkowo efektowna grafika jednego z najsłynniejszych żyjących artystów.
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
Jeźdźcy Apokalipsy według A.Dürera (1982)
sygn. śr.d.
sucha igła, akwaforta
96x65
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
Kompozycja surrealistyczna, 1982
sucha igła, akwaforta;
wym.: 955 x 635 mm;
sygn. oł. p.d.: Anderle, odb. nr 32/50.
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
sucha igła, collage;
wym.: 955 x 638 mm;
sygn. oł. p.d.: Anderle, odb. nr: 69/70, na pł. p.d.: SOLDIER; DEDICATED TOMY FRIEND AGGNES BARUCH.
ANDERLE Jiri (ur. 1936 r.)
Je¼d¼cy Apokalipsy (według A. Dürera), 1982
sucha igła, akwaforta;
wym.: 995 x 650 mm;
sygn. oł. śr.d.: Anderle, odb. nr 50/50, na pł.: DAPRES DURER; APOKALYPTISCHEN REITER; TOD, HUNGER, KRIEG UND PEST; UBER PIE WELT RINGEN.