CZASZNICKA Zofia (1889 - 1973)
sucha igła, 21,5 x 13,5 cm, sygnowana i datowana pod płytą ołówkiem: "1924" i "Z.Czasznicka".
Uczennica Wł. Skoczylasa. Związana ze Spółdzielnią Artystów ŁAD; projektantka wnętrz transatlantyku M/S "Batory".
Wystawiany: Muzeum Okręgowe w Toruniu, marzec-czerwiec 1985, Wystawa grafiki międzywojennej ze zbiorów prywatnych.
cena wywoławcza: Wykup abonament
sucha igła, 21,5 x 13,5 cm,
sygnowana i datowana pod płytą ołówkiem: "1924" i "Z.Czasznicka".
Kilim z Orłem - godłem II Rzeczpospolitej
wełna, len; 80 x 64 cm.
Polska, Spółdzielnia Artystów ŁAD, lata 20/30. XX w.
Drzeworyt barwny na bibule; wym.: 245 x 185 mm;
sygn. oł. p.d.: Z. Czasznicka. Rzadka grafika artystki związanej ze Spółdzielnią Artystów ŁAD, uczennicy W. Skoczylasa, projektantki wnętrz transatlantyku M/S "Batory".
akwarela, karton,
53,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: Z. CZASZNICKA / 1954 r.;
na odwrocie szkic: Pejzaż z domkiem
akwarela, karton, 53,5 x 41 cm;