ARTYSTA nieokreślony, polski, XX w.
Projekt etykiety pudełka papierosów
akwarela, papier; 105 x 70 cm;
Praca wystawiana w konkursie w warszawskiej Zachęcie w latach 30. XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz patynowany, podstawa granitowa (?);
wys.: 13 cm (wymiar rzeźby), wys.: 27 cm (całość)
sygn. na podstawie: AW
akwarela, gwasz papier; 8 x 15 cm (w świetle oprawy);
Oryginalna stara ramka.
gips, podstawa drewniana,
patynowany na ciemny brąz
35 cm;
olej, deska,
41,5 x 32 cm;
na odwrocie fragment nalepki wystawowej z Salonu Artystycznego Feliksa Rychlinga w Warszawie z nr 454 i wtórną datą 1938
sucha igła, papier,
12,3 x 16,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: .. 1957( nieczytelnie ołówkiem);
Góra Królowej Bony w Krzemieńcu zimą
fotografia czarno biała, brom, papier,
16,5 x 22,2 cm
drzeworyt, papier, 22,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
napis lewy dół: oryg drzeworyt., sygn. p. d. Sapiński (?) St.
fotografia czarno biała, brom, papier, 16,5 x 22,2 cm
pastel, papier żeberkowy, 30 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelnie
Karykatury polityczne z okresu międzywojennego
(przedstawienia m.in.: marszałka Józefa Piłsudskiego, Kazimierza Bartla i Felicjana Sławoj Składkowskiego);
akwarela, piórko, tusz, papier, 23 x 15,5 cm; sygn. p. d.: (nieczytelnie) i datowane 1933
brąz patynowany, 28,5 x 31 x 17 cm;
na spodzie okrągła pieczęć: ODLEWNIA METALI / C. CHOJNOWSKI / WARSZAWA
gips, podstawa drewniana,
patynowany na ciemny brąz; 35 cm;