CLODION Michel Claude (1738 - 1814)
Grupa figuralna - Rodzina Fauna
brąz patynowany, czerwony marmur; wys. z podstawą 60 cm,
szer. ca 31 cm, głęb. ca 27 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz, odlew cyzelowany, patynowany, marmur różowo-czerwony ; wys. rzeźby 48,5 cm,
wys. całk. 59,5 cm, szer. ca 28 cm, średnica podstawy 29 cm.
Francja, odlew ok. poł. XIX w.
brąz patynowany, wys. 58 cm;
sygn. z boku: Clodion / 1762, powtórzenie późniejsze
brąz patynowany, wys. 58 cm;
brąz, marmur, wys.: 57 cm (odlew - pocz. XX w.)
sygnowany na podstawie: `Clodion`
STAN ZACHOWANIA:
podstawa uszkodzona (odłamany narożnik)
TROJE DZIECI Z GOŁĘBIEM, odlew 2 poł. XIX w.
Brąz, wys. 23 cm
Sygnowany: Clodion
W podstawie przewiercone trzy otwory
płaczącego, z wykrzywioną buzią; z tyłu sygn.: "clodion"; popiersie na kwadratowej plincie i szpulowym cokoliku oraz na podstawie kwadratowej z czerwonego marmuru;
brąz złocony, marmur; wys. 21,7 cm, podstawa 9,8 x 9,8 cm.
Francja, odlew XX w.
Tańczące bachantki i satyr, 1760 r.
brąz, wys.: 58 cm (odlew XIX w.)
sygnatura: `Clodion | 1762`.
brąz złocony, częściowo polerowany, wys. 58 cm;
sygn. z tyłu: Clodion / 1762;
na podstawie nr: 3544; na spodzie 88 ( w pionie).