GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
brąz patynowany; 29 x 18 x 1,7 cm.
Warszawa, Pracownia Sztuki Dekoracyjnej - d. BRACIA ŁOPIEŃSCY;
Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK, proj. lata 30. XX w., odlew XX/XXI w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
PEJZAŻ Z DWOJGIEM LUDZI NA BRZEGU MORZA
Olej, płótno naklejone na deskę; 26 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Grunwald; na odwrocie pieczęć wywozowa
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
PLIUSZKIN, skąpiec z Martwych dusz Gogola, 1952
Tusz, piórko, karton; 40 x 25 cm
Sygnowany p.d.: Grunwald | 1952 | "PLIUSZKIN""MARTWE DUSZE"
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
ołówek, tusz, akwarela, papier;
44,5 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Grunwald / 1957 (ołówkiem)
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
PEJZAŻ z SOSNĄ i KRZYŻEM, 1926
olej na płótnie, 81 x 69 cm, sygnowany i datowany p.d. "H. GRUNWALD 1926"
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
ołówek, akwarela/papier, 28,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: `Grunwald`
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
Portret kobiety w kapeluszu, 1945
kredka, ołówek, papier; 41,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Grunwald / 1945
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
KAMIEŃ I ROŚLINA (ALEGORIA CIERPIENIA), 1957 r.
akwarela, tusz, ołówek/papier, 44,5 x 30 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Grunwald | 1957`
Literatura: Porównaj: L. Grabowski, Rysunki Henryka Grunwalda, Warszawa 1962, il.15; Henryk Grunwald 1904 - 1958 rysunek grafika malarstwo złotnictwo, pamiętnik wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, marzec - kwiecień 1960, s. 80, il. 381 i 382
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
olej na płótnie, 42 x 53 cm,
sygnowany p.d. "Grunwald";
na krośnie wyryte "Pejzaż" i kartka z nr "2 /18"
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
olej na płótnie, 42 x 53 cm,
sygnowany p.d. "Grunwald"; na krośnie wyryte "Pejzaż" i kartka z nr "2 /18"
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
Widok z Kazimierza, około 1954 r.
olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany p.d.: `Grunwald`
Estymacja 2 500 - 3 500 zł
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
olej, płótno, 81.5 x 69.8 cm
sygnowany p.d.: H. GRUNWALD. 1926
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
ołówek, papier, 23,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grunwald / 1944
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
sygn. p. d.: Grunwald / 1944
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
sygn. p. d.: Grunwald / 1944
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
olej, płótno; 81 x 69 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: H GRUNWALD.1926
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany p. d.: monogram wiązany "HG"; na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z nr 643/65
GRUNWALD Henryk (1904 - 1958)
Fragment rynku w Kazimierzu, 1954
olej, płótno,
38 x 55 cm
p.d. nieczyt. znak - sygnatura? data?, na odwr. l.g. nalepka CBWA Zachęta z 1965, na d. żerdzi krosien po l. nr: SDPRL | PN-5/1/8, ten sam nr dłg. niżej na ramie