KONIECZNY Marek (ur. 1936)
olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany wzdłuż lewego boku: 'MKonieczny'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. Konieczny 1966 73 x 92 cm | Warszawa' oraz nalepka wystawowa
cena wywoławcza: Wykup abonament
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
1974
odbitka żelatynowo-srebrowa, 12,6 × 8,4 cm,
naklejona na karton 23,8 × 17,8 cm,
nadruk "MAREK KONIECZNY / Orion’s sickl" oraz dedykacja "Na dowód i pamięć sobotniego spotkania, MK" na odwrocie kartonu
vintage print
W ramach swojej koncepcji Think Crazy Konieczny powrócił do obiektu w sztuce. W obszar konceptualnych działań wprowadził absurdalne i kiczowate przedmioty, tzw. special equipment. Były to piramidy, złoto, ramy, futra, figury zwierząt czy, jak na prezentowanej pracy - sierp. Stały się one integralną częścią wyrafinowanych obrazów, a także "martwych natur" - instalacji towarzyszących performance’om. Fotografie takie, jak ta prezentowana, są często zapisem body-artu, jaki uprawiał Konieczny w swoich działaniach.
Wystawy: Think Crazy, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa (2013).
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
1974
gelatine silver print, 12.6 × 8.4 cm,
mounted on cardboard sized 23.8 × 17.8 cm,
"MAREK KONIECZNY / Orion’s sickl" print and dedication "As a keepsake of our Saturday meeting, MK" on the reverse of cardboard
vintage print
In keeping with the Think Crazy concept, Konieczny returned to the idea of object in art. When engaging in his conceptual actions, he would use absurd and kitschy objects, the so-called Special Equipment, including pyramids, gold, frames, fur coats, animal figures, or a sickle - as here. They became an integral part of his sophisticated pictures and "still lifes" - the installations accompanying his performances. Some of his photographs, as this one, were a record of the body art he practiced as part of his endeavours.
Exhibitions: Think Crazy, Zachęta National Gallery of Art, Warsaw (2013).
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
obiekt (rama, metal, płatki złota);
sygn., dat., na odwrocie
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
akwarela, gwasz, papier w kratkę, 20,5 x 28 cm;
sygn. p. d.: MK
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
sygn. p. d.: MK
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
Książe Witold z pomnika Grunwaldskiego
brąz patynowany,
60 x 27 x 17 cm;
sygn. z tyłu: WKonieczny / 74
rzeźba w skali 1:5
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
olej, płótno, 75,5 x 65,5 cm;
sygn. na odwrocie KONIECZNY / MISSION
na odwrocie nalepka CBWA w Warszawie, 1970
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
olej, płótno, 89 x 68,5 cm; na odwrocie nalepka CBWA z opisem dzieła i datą 1970
KONIECZNY Marek (ur. 1936)
olej, płótno, 75 x 65 cm; na odwrocie napis: KONIECZNY / "CAFE MISSION" oraz nalepka CBWA z opisem dzieła
KONIECZNY Marek (ur. 1936)