BOLIŃSKA-GLOKSIN Helena (1908 Lublin - 1985 Warszawa)
KOŚCIÓŁ W GÓRZE KALWARII, 1982
Gwasz, papier; 41,5 x 29,5 cm
Sygnowany pod pracą ołówkiem: Kościół w Górze Kalwarii | Helena Bolińska Gloksin
Na odwrocie nalepka z opisem pracy.
cena wywoławcza: Wykup abonament
NOC KSIĘŻYCOWA W KAZIMIERZU, 1976
Olej, płótno; 50 x 60 cm
Sygnowany p.d. czarnym olejem: H.Bolińska-Glok
Na odwrocie nalepka warszawskiego ZPAP z tytułem i datą 1976
Akwarela, papier; 28,5 x 40 cm
Sygnowana p.d.: H. Bolińska-Gloksin
Akwarela, tusz, papier, 21,5 x 29,5
Sygnowana l . d.: H. Bolińska-Gloksin; p. d.: Andaluzja Hiszp.
Na odwrocie nalepka warszawskiego ZPAP z opisem pracy
Olej, płótno; 50 x 60 cm
Sygnowany l..d: H. Bolińska Gloksin
Olej, płótno; 76 x 52 cm
Sygnowany p.d.: H Bolińska-Gloksin
Na odwrocie trzy nalepki wystawowe z opisem pracy: BWA, Sopot, 1981; CBWA, Łódź, IV Ogólnopolski Przegląd malarstwa, 1980; ZZPAP w Warszawie; wycinek z Dziennika Łódzkiego z reprodukcją obrazu
NIEBIESKIE IRYSY W WAZONIE, 1982
Olej, płótno; 60 x 50 cm
Sygnowany p.d.: H.Bolińska Gloksin
KSIĘŻYCOWA NOC POD GIEWONTEM, 1979
Olej, płótno; 60 x 50 cm
Sygnowany l.d.: H. Bolińska Gloksin
Gwasz, papier; 41,5 x 29,5 cm
Olej, płótno; 50 x 60 cm
MARTWA NATURA Z ZEGAREM I AZALIAMI, 1976
Olej, płótno; 70 x 50 cm
Sygnowany l.d.: H.Bolińska Gloksin
Na odwrocie nalepka ZPAP z opisem pracy
gwasz, papier,
28 x 39 cm w świetle passe-parotut
Sygnowany pod rysunkiem l.d.; Ustka, na wydmach; p.d.: HBolińska-Gloksin
Olej, płótno
60 x 80 cm
Sygnowany p.d.: Bolińska Gloksin
Na odwrociu dwie nalepki, - CBWA Warszawa Pl. Małachowskiego z Festiwalu 1978 i druga, - warszawskiego ZPAP z tytułem i datą wykonania 1977.
Akwarela, tusz, papier,
21,5 x 29,5
Na odwrociu nalepka warszawskiego ZPAP z opisem pracy
Akwarela, tusz, papier,
20,5 x 19,5 cm
Sygnowany p.d.: H. Bolińska-Gloksin; pod rysunkiem: La Mancho - Hiszpania
Olej, płótno; 75,5 x 50,5 cm,
Sygnowany l.d.: H Bolińska Gloksin
Na odwrocie nalepka warszawskiego ZPAP z tytułem i datą 1979
Gwasz, papier; 41,5 x 29,5 cm
Na odwrocie nalepka z opisem pracy
Olej, płótno; 50 x 60 cm
Olej, płótno;
63 x 74 cm
Sygnowany l.d.: H. Bolińska-Gloksin
Grafik, malarka. Studiowała w PSSZiPA w Poznaniu (1929-33) oraz w Wilnie na Uniwersytecie Stefana Batorego na Wydziale Sztuk Pięknych u Ferdynanda Ruszczyca (1934-39). Była wykładowcą reklamy w Szkole Handlowej w Płocku (1945-46) oraz nauczycielką rysunku w Technikum Ekonomicznym w Łodzi (1962-66). Wystawiała z Grupą "Zachęta".
Olej, płótno;
63 x 74 cm
akwarela, 30 x 40 cm
sygn. l.d.: "H.Balińska-Gloksin"
na odwrocie naklejka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych