EARLOM Richard (1743-1822)
Król Lear - akt I, scena I, 1792
akwaforta, papier; 48,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
napisy u dołu l. d.: Painted by Hy Fuseli p. d.: Engravid by Rd Earlom poniżej opisy sceny: Shakespeare/ King Lear/ACT I/SCENE I/
Rycina ze słynnej "Shakespeare Gallery" wydanej przez Boydellów w Londynie w 1792 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
EARLOM Richard (1743-1822)
Król Lear. Akt I, Scena I (1792)
wg Henry Fuseli (1741-1825)
sygn. na płycie p.d.dat. śr.d.
akwaforta
50x63 cm
EARLOM Richard (1743-1822)
Modne małżeństwo. Plansza II (1796)
wg Williama Hogartha (1697-1764)
sygn. na płycie p.d.
mezzotinta
50x62.3
EARLOM Richard (1743-1822)
Dobre dziecko i Niegrzeczne dziecko, 1790
Para akwatint barwnych;
wym.: każdej 320 x 270 mm;
sygn. pł.: Painted by Tho(mas). S(pencer). Duche (1763-1790); Engravd by Henry Birche; wyd.: Published March 25. 1790 by BB Evans, Poultry, London. Poniżej odbicia płyty stara pieczęć Ordynacji Przeworskiej, na odwrocie autografy Jerzego Lubomirskiego. Lit.: Benezit 1976, t. 2, s. 44.; Thieme-Becker;
EARLOM Richard (1743-1822)
akwaforta z mezzotintą, wym.: 20,5 x 26 cm
sygn. na płycie: Claude le Lorrain Nr159 Published Sep 21776 by John Boydell Engraver in Cheapside R Earlom Feat
EARLOM Richard (1743-1822)
akwaforta, akwatinta, wym.: 21 x 26 cm
syg. na płycie p.d.: R. Earlom fecit; l.d.Claude Lorain delin. / No. 11
EARLOM Richard (1743-1822)
mezzotinta, akwaforta, wym.: 20,5 x 25,5 cm
sygn. p.d. R. Earlom fecit, l.d.: Claude le Lorrain delin No 174
Z serii dwustu rycin pod nazwą Liber Veritatis, które reprodukują rysunki Claude`a Lorraina z kolekcji księcia Devonshire.
EARLOM Richard (1743-1822)
akwatinta, akwaforta, wym.: 20,5 x 25,5 cm
EARLOM Richard (1743-1822)
"Pejzaż arkadyjski", (wg Claude`a Lorraina, 1774 r.)
akwaforta, akwatinta
sygn. na płycie p.d.: R.Earlom fecit / No.12, l.d.: Claude le Lorrain delin.
wym.: 20,8 x 25,8 cm