BIEŃKOWSKI Kazimierz (1838 - 1918)
olej, płótno; 32 x 24 cm;
sygn. p. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z lustrem, 1916 r.
pastel/tektura, 62,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany l.g.: '(...) | K. Bieńkowski | 1916'
olej, płótno; 52 x 39,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kazimierz Bieńkowski / 1888. (ołówkiem);
napis p. d.: "Piękna istota stąpała ku nowiu / A na jej obliczu poranna jutrzenka / zajaśniała drżąca". / Dante (ołówkiem).
olej, płótno; 50 x 39,5cm;
sygn.p.d.: Kaśmir Bieńkowski/ 1894
olej, płótno; 50 x 39 cm;
sygn. p. d.: Kazimierz Bieńkowski. / 1894
DWAJ GÓRALE NAD DŁUGIM STAWEM W TATRACH, 1911
Akwarela, pastel, papier; 50 x 63 cm
Sygnowany p.d.: Pinx. Kazimierz Bieńkowski | r. P. 1911.
olej, płótno, 50 x 39,4 cm
sygn. p. d.: Kaśmir Bieńkowski / 1894
Górale nad Długim Stawem w Tatrach, 1899
olej, płótno,
39,5 x 50 cm;
sygn. l.d.: Pinx. Kazim. Bieńkowski / 1899.
olej, płótno, 35,5 x 56 cm;
sygn. p. d.: Pinx Kazim. Bieńkowski / r. 1914.
Ołówek, papier;
12,8 x 21,1 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d. : rys. KazimirBieńkowski | l.d. "Harenda" | Zakopane 26. Lipca 1911.
olej, płótno, 43 x 79,5 cm;
sygn. l.d.: Pinx. Kazim. Bieńkowski
olej/płótno, 47 x 59 cm
sygnowany p. d.: `Pinx. Kazim. Bieńkowski | R. 1910`
na odwrocie słabo cztelna pieczątka: `H. T. KUNE (...) | Łódź, Piotrkowska | (...)`
olej, płótno, 45 x 39,5 cm;
sygn. p.d.: Kaśmir Bieńkowski / 1894
olej, płótno, 35 x 82,5 cm; sygn. z lewej u dołu.: Pinks Kazimierz Bieńkowski/ 1906
MARYNA MNISZCHÓWNA I ZARUCKI, 1883 r.
Akwarela, ołówek, kredka, papier; 35,5 x 27 cm
Sygnowany czerwoną kredką po prawej, wyżej: K. Bienk.;
oraz w prawym dolnym rogu: Kazim. Bieńkowski | 1883 r. p.
W górnym lewym rogu napis ołówkiem: Maryna Mniszchówna i Zarucki | (...) poematu Z. Krasińskiego: | "Agaj - Han"