1 zł
2 600 000 zł

JAKUBOWSKI Stanisław (1885 - 1964)

Bogowie Słowian

druk/papier, 35,7 x 29 cm
książka podpisana przez artystę ołówkiem na stronie tytułowej: '
książka wydana w 3000 egzamplarzy na bezdrzewnym papierze, wydrukowana w drukarni "Powściągliwości i pracy" w Krakowie pod kierownictwem Franciszka Szula. Każdy egzemplarz zawiera 132 drzeworyty, tłoczone z oryginalnych klocków drzeworytniczych. Wszystkie egzemplarze zostały podpisane przez autora

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kaplica Zygmuntowska, 1934 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 11,5 x 10,7 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'St Jakubowski'
Rycina pochodzi z teki "Kraków" wydanej w 1934 roku

Kościół

akwaforta, akwatinta/papier, 11,7 x 10,4 cm (zadruk)

Teka - Prasłowiańskie motywy architektoniczne

27 drzeworytów na 24 tablicach, papier; 33 x 25 cm (wymiar arkusza);
sygn. na klocku;

Pejzaż z kapliczką

akwarela, papier, 34 x 44,5 cm w świetle pase-partout, sygn. p.d.: St. Jakubowski

Zamek w Dębnie

Akwaforta, akwatinta, papier; wym.: 210 x 173 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d. suchy tłok z monogramem.

Widok na Wawel, 1935

Olej, tektura; wym.: 56 x 67 cm; sygn. l. d.: St. Jakubowski. Efektowna praca malarska artysty znanego przede wszystkim z prac graficznych. Na odwrocie nalepka z wystawy w TPSP (1935r.).

Bogowie Słowian (Mitologia słowiańska), 1919

Teka; Zeszyt I Bogowie, Przemyśl [1919], Nakład Spółki Wyd. "Praca i Książka", k. nlb. 18, tabl. nlb. 12 (drzeworyty), 1 drzeworyt na okładce; wym. teki: 400 x 290 mm. Drzeworyty sygnowane oł. p.d.: St. Jakubowski. Stan zachowania: broszurowa okładka z naddarciami, grzbiet popękany; karty wewnątrz w stanie dobrym. Edycja z podpisami artysty jest bardzo rzadka! Lit.: M. Grońska..., Wrocław 1994, 270.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Prasłowiańskie motywy architektoniczne, 1923

Teka 26 drzeworytów na 24 tabl.; wym. tabl.: 330 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Bardzo rzadki wariant teki sygnowany przez artystę, z drzeworytami odbitymi na papierze kredowym, różniący się od wariantu podstawowego także zawartością. Stan zachowania: uszkodzenia okładki broszurowej, karty z zabrudzeniami i zalaniami na krawędziach. Lit.: M. Grońska..., poz. 271.

Kościół

sygn. śr.d.
drzeworyt, akwarela
12x8.5 cm

Łany zboża, lata 30.

Technika mieszana, akwarela, gwasz; wym.: 47 x 59 cm; sygn. p.d.: St. Jakubowski.

Kraków. Brama Floriańska od Plant, lata 30.

Akwaforta; wym.: 75 x 66 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Praca z cyklu poświęconego zabytkom Krakowa.

Kraków. Odwach przy Wieży Ratuszowej, lata 30.

Akwaforta; wym.: 115 x 105 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.
Praca z cyklu poświęconego zabytkom Krakowa.

Na pustkowiu, lata 20.

Miedzioryt; wym.: 65 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, śr.d. tytuł; rzadka praca o nietypowej dla artysty tematyce i w innej niż zwykle technice. Praca własnoręcznie oprawiona przez artystę, na pp dalszy ciag opisu: Na pustkowiu - miedzioryt.

Włóczęga, lata 20.

Drzeworyt; wym. Komp.: 182 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d.: Drzeworyt; sygn. pł. l.d. monogram wiązany; praca (z marginesami) wprawiona w pp. Rzadkie.

Kościół Mariacki w Krakowie

akwaforta, papier; 10,5 x 14 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d. ołówkiem: St. Jakubowski

BOGOWIE SŁOWIAN (Mitologja słowiańska), 1919

Teka 12 dwubarwnych drzeworytów (+1 na okładce); wym. teki: 44 x 31,5 cm, drzeworytów 25 x 25 cm
zeszyt 1 "Bogowie" (jedyny jaki się ukazał) wydany nakładem Spółki Wydawniczej "Praca i książka", Przemyśl [1919]; druk: Zagajewski i Łazor w Przemyślu; karta tytułowa i opisy w jęz. polskim i francuskim; k. nlb. 18, tabl. nlb. 12.; Drzeworyty dwubarwne, 25 x 25 cm: 1. Bielboh - Czernoboh 2. Dażboh 3. Swarog, Swarożyc - Swarożyniec 4. Perun, Prowe 5. Porenut, Porewit 6. Światowit, Radegast 7. Rugiewit, Jarowit 8. Triglaw 9. Stryboh - Doda 10. Marzanna - Wełes 11. Łada - Żiwa 12. Mokosz - Chors - Semargl.
Pierwsza opublikowana praca Jakubowskiego
Stan drzeworytów bardzo dobry, okładka z ubytkami, zaplamieniami, zadarciami
Lit.: Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 270.

Barbakan, ok. 1930

akwaforta, papier; 11 x 10,3 cm,
sygn. ołówkiem p. d. St. Jakubowski
Oprawa S. Klipsteina z Krakowa z epoki.

Portret Franciszka Kotuli, ok. 1955

akwaforta, papier; 16 x 16 cm;
sygn. ołówkiem p. d.
Franciszek Kotula - etnograf, muzealnik, pisarz, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Dworek drewniany, ok. 1925

akwaforta, akwatinta, papier; 31 x 28,5 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: St. Jakubowski

Bogowie Słowian, Kraków 1933 (nakład 3000 egz.)

36 x 29 cm; oprawa współczesna
- połskórek z tłoczoną i złoconą tytulaturą,
21 tablic z drzeworytami oraz 111 drzeworytów w tekście. Stan zach.: bardzo dobry.
Pierwsze i jedyne ilustrowane opracowanie ukazujące szczegóły kultu naszych praprzodków.

Zabytki polskie, lata 20.

Autorska teka siedmiu drzeworytów; przeciętne wym.: 125 x 90 mm; format teki: 350 x 225 mm; oprawa tekturowa, sznurowana; wszystkie prace
sygn. oł.: St. Jakubowski.

Chata wśród drzew, lata 20.

Akwaforta; wym.: 103 x 142 mm;
sygn. oł. p.d.: St Jakubowski; l.d. okrągła sucha pieczęć z monogramem artysty. W p.d. narożniku arkusza suchy tłok z napisem: Wytłoczono 10 numerowanych egzemplarzy. Odbitka nr 9. Rzadkie!

Pejzaże, lata 20.

Zestaw czterech akwafort odbitych na jednym arkuszu; wym.: każdej 70 x 60 mm, plansza: 250 x 233 mm;
sygn. oł. śr.d.: St. Jakubowski.

Na pustkowiu, lata 20.

Akwaforta, akwatinta; wym.: 65 x 190 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, śr.d. tytuł.

KAPLICZKA NA DRZEWIE

Akwaforta, papier; 190 x 62 mm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St Jakubowski
Dwie suche pieczęcie: z wpisanym w okrąg monogramem wiązanym oraz z napisem: Wytłoczono 10 numerowanych odbitek. Odbitka nr 9

Bogowie Słowian (Mitologja słowiańska), 1919

Teka 12 drzeworytów; wym. teki: 400 x 290 mm; sygn. na płycie;
zeszyt 1 "Bogowie" (jedyny jaki się ukazał) wydany nakładem Spółki Wydawniczej "Praca i książka", Przemyśl [1919];
druk: Zagajewski i Łazor w Przemyślu;
karta tytułowa i opisy w jęz. polskim i francuskim; k. nlb. 18, tabl. nlb. 12.
Spis drzeworytów: 1. Bielboh - Czernoboh 2. Dażboh 3. Swarog, Swarożyc - Swarożyniec 4. Perun, Prowe 5. Porenut, Porewit 6. Światowit, Radegast 7. Rugiewit, Jarowit 8. Triglaw 9. Stryboh - Doda 10. Marzanna - Wełes 11. Łada - Żiwa 12. Mokosz - Chors - Semargl.
Pierwsza opublikowana praca Jakubowskiego;
stan drzeworytów bardzo dobry, karta tytułowa i pierwsze wklejki opisowe naddarte i zażółcone na marginesach; oprawa do konserwacji.

KRAKOWSKI BARBAKAN

Akwaforta, akwatinta; 80 x 70 mm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p.: St Jakubowski

SŁONECZNIK

Akwaforta, papier; 70 x 72 mm
Dwie suche pieczęcie: z wpisanym w okrąg monogramem wiązanym oraz z napisem: Wytłoczono 20 numerowanych odbitek. Odbitka nr 16

14 DRZEWORYTÓW Z TEKI BOGOWIE SŁOWIAN, 1933

Światowid, Radgost, Bielboh i Czernoboh, Trigław, Rugiewit. Jarowit, Prowe, Porenut, Łada, Marzana, Perun, Dażboh, Chors, Simargł
Drzeworyt, bibułka; 135 x 135 mm (odcisk klocka)
Sygnowane ołówkiem: St Jakubowski

WIERZBY

Drzeworyt, papier; 70 x 86 mm (odcisk klocka)

KOLĘDNICY

Akwatinta, papier; 48 x 48 mm (odcisk płyty)

WIERZBY

Akwaforta, akwatinta; 205 x 160 mm (odcisk płyty)

DREWNIANE CHATY

Akwaforta, papier; 75 x 75 m (odcisk płyty)

KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1934

Akwaforta, akwatinta papier; 80 x 70 mm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną z p.: St. Jakubowski
Grafika z teki "Kraków", 1934.

WAWEL, KURZA STOPKA

Akwaforta, papier; 27 x 22 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St. Jakubowski

GŁOWA UKRZYŻOWANEGO CHRYSTUSA

Akwaforta, papier; 23 x 15 mm (odcisk klocka)

BRAMA

Akwaforta, papier; 70 x 62 mm (odcisk płyty)

STARA ŚWIĄTYNKA

Drzeworyt barwny, bibułka; 52 x 57 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St. Jakubowski; z klocka l.g.: w kole monogram wiązany

PEJZAŻ Z DRZEWEM

Akwaforta, akwatinta papier; 70 x 80 mm

PŁOT NAD WODĄ

Akwaforta, papier; 70 x 63 mm (odcisk płyty)

CZTERY WIERZBY

Drzeworyt, bibułka; 50 x 65 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną z p.: St. Jakubowski; z l. sucha pieczęć z wpisanym w okrąg monogramem wiązanym

PO KOLĘDZIE, 1933

Drzeworyt kolorowany akwarelą, bibułka; 52 x 57 mm (odcisk klocka)
Kartka złożona na pół. Na pierwszej stronie odbite życzenia: ŻYCZENIA WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 1933 I SZCZĘŚCIA W NOWYM 1934 ROKU SZLE Z KRAKOWA

SŁONECZNIKI PRZY PŁOCIE

Akwatinta barwa, papier; 145 x 165 mm (odcisk płyty)

Kraków. Barbakan, lata 30.

Akwaforta; wym. komp.: 107 x 102 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, pod kompozycją, na krawędzi arkusza tytuł: Barbakan

Chata za wsią, lata 30.

Akwaforta; wym. komp.: 250 x 445 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Rzadka praca o nietypowej dla artysty tematyce i w innej niż zwykle technice.

Kraina słowiańskich baśni, 1929

Teka 20 drzeworytów; wym. teki: 257 x 210 mm; sygn. piórem przy kolofonie; każda z grafik (różne rozmiary, średnio 95 x 86 mm) sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski;

Wschód księżyca

Drzeworyt na bibule; wym. komp.: 111 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; grafika wklejona w stare pp, z opisem techniki i tytułem pracy.

akwarela, papier; 47 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Jakubowski (ołowkiem)

Przed burzą

akwarela, papier; 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Jakubowski

Portret Jana Kochanowskiego, 1930

Akwaforta według obrazu Jana Matejki; wym. (owal): 283 x 222 mm; plansza: 530 x 370 mm; sygn. pł. p.d.: ryt. St. Jakubowski, l.d.: mal. Jan Matejko; poniżej powtórzenie sygn. w suchym wytłoku oraz nota: WYTŁOCZONO 500 NUMEROWANYCH EGZEMPLARZY NAKŁADEM TOW. MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE Z OKAZJI ZJAZDU NAVKOWEGO IM. JANA KOCHANOWSKIEGO = NR; odb. nr: 180. Lit.: "Portrety osobistości

Stare miasto, lata 20.

Miedzioryt; wym.: 180 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Grafika była premią dla członków Towarzystwa Miłośników Książki; odbitka po konserwacji.

Teka 12 drzeworytów;
wym. teki: 400 x 290 mm;
sygn. płyt;
karta tytułowa i opisy w jęz. polskim i francuskim;
k. nlb. 18, tabl. nlb. 12.
Spis drzeworytów: 1. Bielboh - Czernoboh 2. Dażboh 3. Swarog, Swarożyc - Swarożyniec 4. Perun, Prowe 5. Porenut, Porewit 6. Światowit, Radegast 7. Rugiewit, Jarowit 8. Triglaw 9. Stryboh - Doda 10. Marzanna - Wełes 11. Łada - Żiwa 12. Mokosz - Chors - Semargl. Pierwsza opublikowana praca Jakubowskiego;
stan drzeworytów bardzo dobry, karta tytułowa i pierwsze wklejki opisowe naddarte i zażółcone na marginesach;
oprawa do konserwacji.
Lit.: Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 270.

Chrystus w kapliczce, 1932

Drzeworyt; wym. pl.: 295 x 210 mm; sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Chrystus w kapliczce / drzeworyt. Ślady zakwaszenia papieru.

Bogowie Słowian

Kraków 1933; nakład 3000 egz.
z odręcznym (w ołówku) podpisem autora;
35 x 28,5 cm, 21 tablic w drzeworycie oraz liczne drzeworyty w tekście - łącznie 132 drzeworyty oraz opisy życia każdego bożka po polsku, angielsku i francusku. Stan: okładka luzem, podarta, środek - dobry.

Las, lata 30.

Drzeworyt na bibule;
wym.: 203 x 305 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; poniżej dedykacja autorska, dat. 12 XI 938. (il. s. 41)

Hucułka, lata 20.

Monotypia barwna;
wym.: 21 x 16,7 cm;
sygn. p.d.: St. Jakubowski (na podkładzie); w l.g. rogu płyty: monogram wiązany; monotypia naklejona na papier.

Bogowie litewscy. Perun, 1924

Monotypia barwna;
wym.: 31 x 23,4 cm;
sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 17 XI 924, l.d.: Perun (Monotypja). (il. s. 42)

Teka prasłowiańskich motywów architektonicznych.

Dwadzieścia siedem drzeworytów rysował i rytował...;
Kraków 1923. Nakł. Ks. "Orbis"; 33 cm; 27 drzeworytów.
Drzeworyty w kolorze czarnym, niebieskim i brązowym. Tekst w języku polskim, francuskim i angielskim.
Oryginalna okładka broszurowa, niewielkie zagięcia, Stan b. dobry.
Ciekawa prezentacja warunków w jakich mieszkali nasi praprzodkowie.

Bogowie Słowian

Kraków 1933; nakład 3000 egz.

Prasłowiańskie motywy architektoniczne

Dwadzieściasiedem [!] drzeworytów, 1923; Teka drzeworytów; wyd. Orbis, Kraków 1923; 4 [wym. plansz: 320 x 240 mm), s. [7], tabl. 20. brosz.; strona tytułowa oraz komentarze w jęz. polskim, ang. i fr.; grafiki sygn. na planszach synglem z motywem stylizowanej swastyki. Lit. M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 271.

Słowiańskie relikty, 1929

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 250 x 265 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski. Poniżej imieninowa dedykacja autorska z 13 XI 1929 dla przyjaciela, wybitnego filatelisty, Stanisława Miksteina.

Chrystus w kapliczce, 1932

Drzeworyt;
wym. planszy: 295 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Chrystus w kapliczce / drzeworyt.

Cud w kapliczce, 1932

Drzeworyt;
wym. planszy: 295 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Cud w kapliczce / drzeworyt.

Kapliczka, 1932

Drzeworyt;
wym. planszy: 295 x 210 mm;
sygn. pł. p.d.: Stanisław Jakubowski, l.d.: Kapliczka / drzeworyt.

SIKORKI NA GAŁĘZI GŁOGU

Litografia barwna;
34 x 9,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: St. Jakubowski

KOŚCIÓŁ ŚW. ANDRZEJA W KRAKOWIE

Akwaforta;
12 x 10,5 cm (odcisk płyty)

Kasztel, lata 20.

Akwaforta;
wym.: 210 x 173 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d.: kwasoryt.

Światowid, Radogost, lata 20.

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 244 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.d. rogu monogram wiązany.

Słowiańskie relikty, 1929

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 250 x 265 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski. Poniżej dedykacja autorska z 13 XI 1929.

Motywy prasłowiańskie, lata 20.

Zespół 5 akwafort; śr.
wym.: 60 x 40 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski; w obrębie komp. monogram wiązany.

Wawel, 1934

Akwaforta;
wym.: 150 x 236 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; po lewej dedykacja autorska. Grafika z teki "Kraków w 20 kwasorytach", Kraków 1934.

Czarownica, lata 20.

Drzeworyt;
wym.: 275 x 190 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski (na papierowym podkładzie); w l.g. rogu monogram wiązany.

Wierzba, lata 30.

Drzeworyt barwny;
wym.: 120 x 113 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w p.g. rogu monogram wiązany.

Kozy, lata 20.

Drzeworyt;
wym.: 190 x 224 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski (na podkładzie papierowym); w l. g. rogu monogram wiązany.

Stara świątynka, lata 20.

Drzeworyt;
wym.: 250 x 190 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.g. rogu: monogram wiązany.

Las, lata 30.

Drzeworyt na bibule;
wym.: 203 x 305 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; poniżej dedykacja autorska, dat. 12 XI 938.

Zaklęty dwór II, 1924

Drzeworyt;
wym.: 128 x 138 mm;
sygn. p.d.: St. Jakubowski 10/II 1924; l.d.: II Zaklęty dwór; w l. d. rogu monogram wiązany.

Zespół 25 grafik, lata 20. i 30.

Drzeworyty; zespół niewielkich grafik, maks.
wym.: 100 x 100 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski; większość sygnowana monogramem wiązanym w obrębie kompozycji. Tematyka: 6 studiów drzew, 4 pejzaże, motyw kwiatowy, 4 postaci i portrety, żebrak, strach na wróble, 7 motywów architektonicznych, akt z lusterkiem.

Ukrzyżowanie, ok. 1910

Akwaforta wg Jana Matejki (1889);
wym.: 320 x 390 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski kop. z obrazu Jana Matejki. Po konserwacji.

Prasłowiański cmentarz, 1923

Drzeworyt barwny;
wym.: 430 x 340 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 923. Po konserwacji.

Kościół św. Krzyża w Krakowie, 1926

Akwaforta, akwatinta;
wym.: 245 x 198 mm;
sygn. i dat. oł. p.d: St. Jakubowski 19/XI 1926. Grafika z teki "Kraków w 20 kwasorytach", Kraków 1934. Po konserwacji.

Łada, lata 20.

Akwarela, tusz;
wym.: 18 x 16 cm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Sad, lata 20.

Monotypia barwna;
wym.: 19,3 x 18,3 cm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w p.g. rogu płyty: monogram wiązany.

Zespół trzech rysunków, lata 20.

Ołówek, papier; średni
wym.: 26 x 13 cm;
sygn.: St. Jakubowski; jeden datowany 4 X 922; dwa motywy fantazyjnej architektury prasłowiańskiej; szkic pnia drzewa.

Perun, Prowe, Trigław, Bielboh, lata 20.

Tusz, gwasz, ołówek na tincie;
wym.: 34 x 33,5 cm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.g. rogu płyty: monogram wiązany.

Pnie, lata 20.

Monotypia barwna;
wym.: 23,7 x 17 cm;
sygn. oł. p.d.: St Jakubowski; l.d.: Monotypia; w l. d. rogu płyty: monogram wiązany.

Hucułka, lata 20.

Monotypia barwna;
wym.: 21 x 16,7 cm;

Perun, 1924

Monotypia barwna;
wym.: 31 x 23,4 cm;
sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 17 XI 924, l.d.: Perun (Monotypja).

Pejzaż z kępą drzew

akwatinta barwna,
8,5 x 13,5 cm
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski

Architektura staromiejska, lata 30.

Akwaforta;
wym.: 165 x 98 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski;
sygn. pł. p.g.: monogram wiązany.

Chata

akwaforta, papier, 15,2 x 13,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: H. Jakubowski (ołówkiem)

BAJKA - KRÓL WĘŻÓW, 1921 R.

olej/tektura, 62,5 x 58 cm
sygnowany i datowany l. d.: `St. Jakubowski | 1921`

Teka prasłowiańskich motywów architektonicznych (Kraków, 1923)

sygn. monogramem na klocku
27 drzeworytów 31x23.8 (wymiary planszy)

Krucyfiks Wita Stwosza

drzeworyt barwny,
58,8 x 29,5 cm
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; l.d. na klocku sygnowany słowiańską swastyką.

Drewniany dwór

miedzioryt kolorowany,
25,3 x 20,8 cm
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; l.d. na płycie sygnowany słowiańską swastyką.

Teka prasłowiańskich motywów

teka składająca się z 27 drzeworytów wraz z obwolutą, kartą
tytułowa i wstępem; 27 drzeworytów na 20 planszach o wymiarze:
31,4 x 24 cm;
Nakład księgarni "Orbis", Kraków, Dębniki 1923 r.

Chata

sygn. p. d.: St. Jakubowski (ołówkiem)

Kościół św. Piotra i Pawła w Krakowie, ok. 1935

barwna akwaforta z akwatintą, 10,5 x 12cm
sygn. oł. p.d.: S. Jakubowski
Na odwrocie drukowana naklejka salonu sztuki K. Wojciechowskiego w Krakowie, z datą przyjęcia 10/3. 35

Katedra Wawelska

miedzioryt barwiony/papier, 9 x 6,5 cm

Kościół Mariacki

Barbakan

Widok na Wawel

Dom na wzgórzu

olej/płótno dublowane, 50 x 67 cm
sygnowany p. d.: `St. Jakubowski`

Pejzaż z kościołem

akwatinta, 11,5 x 14 cm
sygn. oł. p.d.: S. Jakubowski

Prasłowiańskie motywy architektoniczne (Kraków, 1923)

sygnowany monogramem na klocku
27 drzeworytów, 23x24 cm

Kociół w. Andrzeja w Krakowie

akwaforta, wym.: 11,5 x 10,5 cm,
sygn. p.d.: St. Jakubowski

Zaułek na Kazimierzu

akwatinta, akwaforta; wym.: 120 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Wodospad, lata 20. XX w.

akwaforta; wym.: 115 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; odbitka 16/25.

Wawel, 1934

kwasoryt; wym.: 155 x 240 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Grafika z teki "Kraków", 1934. M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 284.

Stary kościół, lata 20. XX w.

akwatinta; wym.: 125 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Stary dwór, lata 20. XX w.

akwaforta; wym.: 153 x 140 mm; nie sygn.

Prasłowiański cmentarz

akwatinta; wym.: 120 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; odbitka numerowana na odwrocie 9/35.

Pejzaż miejski

akwaforta; wym.: 55 x 52 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, pł. p.g.

Nad wodą

kwasoryt barwny; wym.: 70 x 63 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Król Kruk i królewna Rybka, lata 20. XX w.

akwaforta; wym.: 105 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Kościół św. Barbary, 1934

kwasoryt; wym.: 116 x 105 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Grafika z teki "Kraków", 1934. M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 284.

Kościół św. Barbary (z gołębiami), 1934

kwasoryt barwny; wym.: 116 x 105 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Kościół Dominikanów we Lwowie

suchoryt; wym.: 75 x 65 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Górski potok

akwaforta barwna; wym.: 50 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Król Krak, lata 20.

kwasoryt kolorowany, wym.: 295 x 240 mm, sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; po lewej stronie dedykacja artysty oraz tytuł.

Mężczyzna w kapeluszu, lata 20.

drzeworyt, wym.: 180 x 175 mm, sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, l.d.: Drzeworyt.

Stary dworek, lata 20.

miedzioryt kolorowany, wym.: 235 x 205 mm, sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.

Planty w Krakowie

akwaforta,
wym.: 7,5 x 6,5 cm

Marzanna (1933)

nie sygnowany
(z Teki: Bogowie Słowian)
drzeworyt
13.5x13.5

Widok na Wawel, 1934

akwaforta
155 x 240 mm,
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski. Grafika z teki: Kraków w 20 kwasorytach ..., Kraków 1934Lit.: Grońska M., Grafika w książce, tece ..., s. 241

Smok

monotypia,
14 x14cm,
sygn.
Dar Galerii pod Rejentem

Kościół Bożego Ciała 1934

akwaforta, 120 x 105 mm,
sygn. oł. p.d.

Kościół Św. Barbary 1934

akwaforta, wym.: 116 x 105 mm,
sygn. oł. p.d.

Wiejska zagroda

akwatinta, akwaforta, wym.: 114 x 153 mm,
sygn. oł. p.d.

Słowiańska świątynia

akwatinta, wym.: 66 x 95 mm,
sygn. oł. p.d., pł. l.g.

Stary Kościół

akwatinta, miękki werniks, wym.: 98 x 120 mm,
sygn. oł. p.d.

Pejzaż miejski

akwaforta, wym.: 55 x 52 mm,
sygn. oł. p.d., pł. p.g.

Kapliczka

akwatinta barwna, wym.: 120 x 90 mm,
sygn. oł. p.d.

Kościół Św. Krzyża w Krakowie

miedzioryt barwny, wym.: 245 x 203 mm,
sygn. oł. p.d.

Exlibris W.Taszyckiego

sygnowany na klocku l.d.
drzeworyt
9x7

Figura Matki Boskiej

sygnowany p.d.
2 monotypie 10x9.8

W poszukiwaniu rajskiego ptaka - tryptyk

olej, płótno, 48 x 158,5 cm; sygn. w środkowej części: St.Jakubowski / 1922

liczba obiektów: 145