DUTKIEWICZ Jan (Stara Sól 1911 - Katowice 1983)
olej, płyta, 35 x 50 cm, opisany na odwrocie
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 25 x 36,5 cm,
sygn. na odwrocie: Jan Dutkiewicz.
Na odwrocie nalepka z tekstem maszynowym: Jan Dutkiewicz 1966.
*opłata droit de suite
olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. i dat. l.d.: J. Dutkiewicz / 1973
olej, tektura, 32,5 x 45 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 69
*opłata droit de suite
olej, płyta, 35 x 53,5 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz / 67
Na odwrocie nalepka z opisem: Jan Dutkiewicz Ustroń1967 / olej tekt. 35 x 52 cm
*opłata droit de suite
olej, karton, 33 x 45 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz
*opłata droit de suite
olej, tektura, 29,5 x 42,5 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 76
PEJZAŻ Z DWOMA DRZEWAMI NA POLU, 1971
Olej, pilśnia; 30 x 40 cm
Sygnowany l.d.: JDutkiewicz 71
Olej, pilśnia; 39,5 x 46 cm
Sygnowany l.d.: JDutkiewicz 70
Olej, pilśnia; 30 x 40 cm
Sygnowany p.d.: JDutkiewicz 71
Olej, pilśnia; 30 x 40 cm
Kompozycja - informel, 1959 r.
olej/płótno, 50 x 63,5 cm
sygnowany, datowany i dedykowany l.d.: 'Elżbiecie Wyrożemskiej | 'J. Dutkiewicz | 1959'
olej, tektura, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: J. Dutkiewicz / 69.
PEJZAŻ SZARY Z CZERWONYMI AKCENTAMI
Technika mieszana, papier; 21 x 32 cm
DRZEWA I CZERWONY DACH, ok. 1970
Olej, papier; 19 x 29 cm (w świetle p-p)
PEJZAŻ Z BIAŁO-NIEBIESKIMI DOMAMI, 1970
Olej, akwarela, papier; 19 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: JDutkiewicz 70
PEJZAŻ Z ŁODZIAMI I BIAŁYMI DOMAMI, 1969
Olej, karton; 32 x 49 cm
Sygnowany p.d.: JDutkiewicz 69
Na odwrocie dedykacja autorska: Wielkiemu Szermierzowi | w dowód przyjaźni JDutkiewicz | Cetniewo 23.IX 69
Akwarela, olej, papier; 29 x 25 cm (w świetle p-p)
olej, karton, 45,5 x 66 cm,
sygn. l.d.: J. Dutkiewicz 1961
Pejzaż miejski z kanałem, 1969
olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 69
olej, płótno, 70,5 x 108 cm
sygn. l.d.: J. Dutkiewicz
Widok na krakowski kościół Reformatów od strony Plant
olej, sklejka, 26,5 x 32 cm
sygn. l.d.: J. Dutkiewicz
olej, tektura,
27 x 35 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz / 66
olej na płótnie,
50 x 63,5 cm,
sygnowany l.d. "J.Dutkiewicz 1959"
oraz dedykacja "Elżbiecie Wyrożemskiej"
olej, tektura,
51 x 37 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 73
olej, płótno,
60 x 73 cm
sygn. l.d.: J. Dutkiewicz.
Na krosnach naklejka pracowni stolarskiej z Makowa Podhalańskiego.
Pejzaż wiejski z drzewami, 1969
olej, tektura,
34 x 48,5 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 69
Zimowy pejzaż z drewnianym kościółkiem
olej, karton,
28 x 40 cm
sygn. l.d.: J. Dutkiewicz.
olej, karton,
31,5 x 43,5 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 73
olej na płótnie,
50 x 63,5 cm,
sygnowany l.d. "JDutkiewicz/1959",
oraz dedykacja: "Elżbiecie Wyrożemskiej"
olej, karton,
41 x 48,5 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz
olej, karton
28 x 38,5 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 69
Kompozycja marynistyczna, 1960
technika mieszana,
papier, 39,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Jan Dutkiewicz 1960;
na odwrocie lista wystaw
technika mieszana, papier,
39,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie lista wystaw
KATOWICE - HUTA KOŚCIUSZKO, 1949
olej, płótno,
88 x 112 cm
sygn. p.d. czerwoną farbą: Jan Dutkiewicz | Katowice 49
na odwr. na płótnie trzy nalepki informacyjne oraz nalepka CBWA Oddział w Katowicach i CBWA I Ogólnopolska Wystawa Plastyki, Warszawa, marzec - kwiecień 1950.
olej, tektura, 26,5 x 38,7 cm
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz / (19)71
Olej na papierze
27 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "J. Dutkiewicz / 71"
1981 r.
Olej na tekturze 34,5 x 48,5 cm
Sygnowany l.d. - J. Dutkiewicz / 1981"