ARNOLD Georg Johan (1892 - 1982)
olej, płótno, 50.8 x 100.5 cm
sygnowany l.d.: Arnold Grabone
Na odwrocie drukowana autorska nalepka z podpisem artysty Arnold Grabone i tytułem obrazu Abendföhn in Alt Loisachtel.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
80 x 70.5 cm
sygnowany l.d.: Arnold Graboné
Na odwrocie na płótnie nieczytelny stempel o kształcie tarczy. Na górnej listwie krosna napis ołówkiem: Wintertag am See.
olej, płótno
70 x 100 cm
olej, płótno
80 x 70 cm
Na odwrocie, na płótnie autorska nalepka (druk wypełniony atramentem) o treści: MEISTER DER MALEREI | PROF. ARNOLD GRABONÉ TUTZING / OBB | Art. der Technik: Öl Str(...)telmanier | Motiv: "Tri(...) Sturz" | Grosse: 70/80 cm | Preis: 750- | Vers. - Wert: 1: 750.- | Unterschrift für Original | Arnold Graboné 5 000 zł (~ 1 400 )
olej, płótno
60 x 80 cm
sygn. l.d.: Arnold Graboné
Na odwr. uszkodzona autorska nalepka z podpisem artysty Graboné i częścią tytułu obrazu Blick (...)
olej, płótno
70 x 80 cm
olej, płótno,
60.5 x 80.5 cm
Na odwrocie ozdobny stempel monachijskiej firmy A. Schutzmanna oferującej płótna i materiały malarskie.
Domy na nad urwiskiem w górach
olej, płótno,
60 x 80 cm
Na odwrocie napis czarną farba na płótnie: Einberg(...) (..) Hal(...) Tirol | Original Arnold Graboné
olej, płótno
80 x 70 cm
sygn. l.d.: Arnold Grabone
Na odwrocie autorska nalepka z danymi o obrazie (druk wypełniony atramentem).
olej, płótno
60 x 80 cm
sygnowany p.d.: Arnold Grabone
Na odwrocie autorska nalepka z danymi o obrazie (druk wypełniony atramentem)
WIDOK ZNAD STARNBERGSEE, lata 50. XX w.
olej, płótno
60.5 x 80 cm
olej, płótno,
60.5 x 80.5 cm
Na odwrocie autorski napis na płótnie: Einsame Hütten im Walsertal | Original von Arnold Grabone
olej, płótno,
80 x 70.5 cm
olej, płótno,
60.5 x 80 cm
sygnowany l.d.: Arnold-Graboné
olej, płótno,
70 x 81 cm
Na odwr. zatarty napis autorski w dwóch wierszach, zakończony podpisem artysty: Arnold-Graboné
PEJZAŻ ALPEJSKI Z KAPLICZKź, lata 30. XX w.
olej, płótno,
60.5 x 80 cm
KUTRY RYBACKIE O ZACHODZIE, lata 30. XX w.
olej, płótno,
70 x 80 cm
sygnowany p.d.: Arnold Graboné
Na odwrocie, na krosnach nalepka z napisem atramentem: Fischerboote in der | Emsmündung | Prof. Graboné
WIECZÓR ZIMOWY POD HOHER Göll, po 1945
olej, płótno,
80.5 x 70.5 cm
Na odwrocie, na górnej listwie krosien napis: "Winterabend am Hohen Göll"
olej, płótno,
80.5 x 70 cm
Na odwrocie w dwóch rzędach zatarty napis na płótnie - czytelne słowa Arnold Graboné
olej, płótno,
80.7 x 60.4 cm
olej, płótno,
70.5 x 80.5 cm
sygnowany l.d.: Arnold Graboné | 12. X. 38
olej, płótno,
83.5 x 100 cm
sygnowany l.d.: Arnold-Graboné.
olej, płótno,
65 x 75.5 cm
na krosnach metalowa tabliczka z napisem: Rahmen | HARTMANN | München 25 | Weiserstrasse 16.
olej na płótnie, 75,5 x 100,5 cm
sygn. l.d.: "Arnold Gräbone"
olej, płótno,
70 x 80 cm
Sygnowany p.d.: Arnold. Graboné
olej, płótno,
50.3 x 60 cm
Na odwrocie płótna autorska naklejka z danymi o obrazie (druk wypełniony artamentem).
Mróz Nad Jeziorem Stanbergskim, po 1945
olej, płótno,
60 x 80 cm
sygn. l.d.: Arnold Graboné (podpis wydrapany w mokrej farbie)
Na odwrocie "firmowa" nalepka artysty (druk wypełniony ręcznie): MEISTER DER MALEREI | PROF. ARNOLD GRABONÉ - z informacją o obrazie i podpisem artysty.
olej, płótno, 80 x 70,5 cm; sygnowany l.d.: Arnold Graboné
olej, płótno,
60.5 x 80.3 cm