1 zł
2 600 000 zł

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Martwa natura

Olej, sklejka, 71 x 55 cm,
sygn. p.d.: Bandura.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BANDURA Jerzy (1915-1987)

PEJZAŻ

Olej, sklejka, 31 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: Bandura.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

WIEŚ ZIMĄ

Olej, sklejka, 31 x 37,5 cm
sygn. l.d.: Moim kochanym gospodarzom Bandura.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

PEJZAŻ ZIMOWY Z NARCIARZEM

Olej, sklejka, 30 x 38 cm, nie
sygn., na odwrocie autorska sygnatura w ołówku Bandura.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Orka, 1949

Drzeworyt na bibule; wym.: 198 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: Bandura, l.d. tytuł. Lit.: "Katalog wystawy 9 grafików", Radom 1949.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Stado, 1949

Drzeworyt na bibule;
wym.: 210 x 105 mm;
sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d. Lit.: "Katalog wystawy 9 grafików", Radom 1949.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Fleurs du mal, lata 40.

Drzeworyt na bibule;
wym.: 95 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Kwiaty

akwarela, papier,
43 x 62 cm,
sygn. p.d.: J Bandura

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Stado

Drzeworyt na bibule;
wym.: 210 x 105 mm;
sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d. (il. s. 39)

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Autoportret

Drzeworyt na bibule;
wym.: 125 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: Bandura, tyt. l.d. (il. s. 34)

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Fleurs du mal

Drzeworyt na bibule;
wym.: 95 x 145 mm;

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Martwa natura

olej/płótno,
60 x 46 cm
na odwrociu potwierdzenie autentyczności

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Kwiaty i wazon huculski

Olej, sklejka,
73 x 56 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Bandura

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Ewa (według A. Dürera), 1907

miedzioryt na papierze żeberkowym Arches;
wym.: 205 x 120 mm;
sygn. oł. p.d.: Bandura, l.d.: Ewa kop. z A. Dürera. Stan zachowania: szerokie marginesy.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Robotnik

tusz/papier,
18 x 20 cm (w świetle passe-partout)

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Zakonnik (1948)

sygn. na odwrociu, tusz, papier, 30.7x22.8 cm

BANDURA Jerzy (1915-1987)

KINO, l. 50-te XX w.

drzeworyt na bibułce, 15,5 x 12,8 cm,
sygnowany u dołu ołówkiem "Bandura" (i tytuł drzeworytu)

BANDURA Jerzy (1915-1987)

NIEBIESKI KOLARZ, l. 50-te XX w.

drzeworyt na bibułce, 15,5 x 11 cm,
sygnowany u dołu ołówkiem "Bandura" (i tytuł drzeworytu).
Na passe-partout dedykacja: "P. Kuśmierkiewicz w dniu imienin / JB./1959"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

OO

drzeworyt, bibułka, 23 x 15 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, w l.d.: "OO"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Para grafik

Studium
drzeworyt, bibułka, 13 x 23 cm (arkusz); sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Studium"
Studium
drzeworyt, bibułka, 15,5 x 25 cm (arkusz); sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Studium"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Stado

drzeworyt, bibułka, 37 x 24 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, w l.d.: "Stado"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Śmierć świni

drzeworyt, bibułka, 24 x 23,8 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Śmierć świni"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Niszczyciele gniazd

drzeworyt, bibułka, 30 x 24,5 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Niszczyciele gniazd"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Śmierć konia

drzeworyt, bibułka, 29,3 x 23,5 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Śmierć konia"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Noc

drzeworyt, bibułka, 24 x 18,2 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Noc"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Kolarz

drzeworyt, bibułka, 24 x 19 cm (arkusz); sygnowany i opisany
ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Kolarz"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Para grafik

Autoportret
drzeworyt, bibułka, 24,7 x 24 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "Autoportret"

Nalot
drzeworyt, bibułka, 13,5 x 23,5 cm (arkusz);
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: Bandura, l.d.: "nalot"

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Madonna z Dzieciątkiem

postać Madonny, trzymającej na rękach wczepione we włosy Matki Dzieciątko, odziana w długi płaszcz i płytką, niewielką koronę; tkanina obłożona gipsem, wys. 140 cm; tło drewniane, nowe

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Kwiaty w wazonie

olej, sklejka, 44,5 x 37 cm;
sygn. p.d.: Bandura / 36

BANDURA Jerzy (1915-1987)

Madonna z Dzieciątkiem

postać Madonny, trzymającej na rękach wczepione we włosy Matki Dzieciątko, odziana w długi płaszcz i płytką, niewielką koronę; tkanina obłożona gipsem, wys. 140 cm; tło drewniane, nowe.

BANDURA Jerzy (1915-1987)

"Śpiący koń"

drzeworyt, 15,5 x 9,5 cm

liczba obiektów: 31