ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)
KOMPOZYCJA Z TRZEMA POSTACIAMI I BIAŁYM KONIEM
Olej, płótno; 60 x 81 cm
Sygnowany l.d.: S. Eleszkiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, akwarela/płyta, 25,5 x 30,5 cm
sygnowany l. d.: `S. Eleszkiewicz`
ODWROCIE: naklejka z galerii Bonaparte w Paryżu
olej, tektura, 26 x 21 cm;
sygn. p. d.: S. E.;
na odwrocie tytuł autorski
olej, sklejka; 38 x 46 cm
sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
Na odwr. nalepka z francuskim stemplem i datą 1943.
olej, tektura; 58,5 x 46 cm
sygn. p.d. S.Eleszkiewicz
olej/tektura,
32 x 19 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: "S. E."
olej, płótno;
59 x 73 cm
sygn. l.d. S.Eleszkiewicz
olej, tektura,
26 x 21 cm;
sygn. p. d.: S. E.;
na odwrocie tytuł autorski
olej, płyta,
50 x 41 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz;
na odwrocie papierowa naklejka: POSK Gallery Collection / Polish Social&Cultural Association / 238-246 King Street / London W6 ORF England oraz pieczątka POSK
RYCERZ Z RUMAKIEM U WRÓT ZAMKU
gwasz/papier,
15 x 22,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `E. S.`
technika mieszana: kserokopia podmalowana akwarelą,
gwaszem
29,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz (zamalowane) i powtórnie sygn. S. E.
olej/płótno
55,5 x 39 cm
sygnowany i datowany p. d.: "S. Eleszkiewicz - 1920"
na odwrocie naklejka z galerii w Londynie
węgiel, biała kreda w światłach,
papier szaro brązowy
62 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S.E. / 1952
olej/płyta,
50 x 41 cm
sygnowany p. d.: `S. Eleszkiewicz`
papierowa naklejka: `POSK Gallery Collection | Polish Social&Cultural Association | 238 - 246 King Street | London W6 ORF Englang` oraz trudno czytelna pieczątka z nazwiskiem autora
Dwaj mężczy¼ni (St.Eleszkiewicz i Jan Rubczak?)
sygn. p.d.
olej, papier
21.1x32.8