WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
MODELKA NA KOLOROWYM MATERACU, ok. 1910 r.
Akwarela, papier; 31,8 x 24,3 cm
Niesygnowany
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1) owalna pieczęć z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "001207"
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela, papier; 30,3 x 22,1 cm
Niesygnowany
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1) owalna pieczęć z napisem:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "001041";
napis ołówkiem "1918"
Czarny pastel, papier; 21,5 x 30,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: W Weiss
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "005523"
AKT I - [AKT POCHYLAJĄCEJ SIĘ], 1916 r.
Tusz, akwarela, papier; 43,4 x 30,1 cm
Niesygnowany
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY", w centrum faksymile podpisu Weissa; 2) pieczęć z numerem: "001200";
napis ołówkiem "1"
Czarny pastel, papier; 30,5 x 21 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WWeiss
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "005496"
Czarny pastel, papier; 21,2 x 30,4 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "005513"
Ołówek, papier; 28,9 x 42 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na plecach oprawy nalepka: "Muzeum Narodowe | w Warszawie
| p 174 / 96 / 2
Akwarela, papier żeberkowy; 52 x 36,2 cm
Sygnowany ołówkiem z prawej: WW
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "001627"; Napis ołówkiem: Kwiaty | Szkic akwarelowy | ... | Kraków | około 1935
MOTYW KRAJOBRAZOWY Z KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ VI JESIEŃ, 1935 r.
Akwarela, papier; 23,6 x 30,6 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. pieczęć owalna z napisem: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY" w centrum faksymile podpisu Weissa; 2. pieczątka z numerem: "001641"
WZGÓRZE LANCKORONY, ok. 1912 r.
Akwarela, papier; 24 x 33,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Olej, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 30,7 cm
Niesygnowany
Na odwrocie dwie pieczęcie: 1. numer: "1144"; 2. faksymile podpisu Weissa WW
sygn. p.d.
akwaforta
15.2x11.5
olej na płótnie, 34 x 46,5 cm, sygnowany p.d.: "WWeiss"
Rzadki tematycznie, późny, nieco szkicowy obraz.
olej na płótnie, 38 x 61 cm, sygnowany p.d.: "WW"
Rozsłoneczniony, wesoły krajobraz z Podgórza.
olej na tekturze, 34 x 45 cm, sygnowany p.d.: "WW"
Bardzo jasny, lekki, z nagim drzewem na pierwszym planie.
plej, płótno
55,7 x 69,4 cm