ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Pejzaż z południa Europy, 1928
olej, tektura; 45,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: aneri 1928;
na odwrocie dwukrotnie wybity stempel: Ze zbioru dzieł / ANERI IRENY WEISSOWEJ / (1888-1981); oraz nr 4;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 52
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akt leżącej kobiety - Problem, ok. 1916
olej, tektura; 64,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: A. NERI.
na odwrocie u góry w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem/ Aneri; nalepka z TPSP w Krakowie z numerem 0693 z autorem A. Neri, tytułem Problem, techniką olej, ceną 400 K
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 25
olej, tektura; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri 1921
olej, tektura; 63 x 93 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: ANERI;
na odwrocie:
- u góry, w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem / ANERI;
- nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem: 693, z autorem: Aneri, tytułem: Problem, techniką: olej; ceną: 400 k.
Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 25, poz. 25 (il. barwna)
Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 33,5 x 48,9 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: aneri
Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 36, poz. 74 (il. barwna)
Martwa natura z kwiatami, ok. 1960
olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 32,3 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez
Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 43
Martwa natura z kwiatkami i jabłkami
olej, tektura; 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 86; Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 55
Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950
olej, tektura; 60 x 40 cm;
sygn. l. d.: Aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 88; Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 57
Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910
olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie z prawej u góry nr 4; oraz nalepka wystawowa z 2003 r., Miejski Ośrodek Kultury - Zamek, Galeria Sztuki - Zamek w Suchej Beskidzkiej.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 54
Kwiaty pigwy w niebieskim wazonie, ok. 1935
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48cm;
sygn.oł.p.d.: aneri
olej, tektura; 50,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri / 1961.
olej, tektura; 32,3 x 47,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjnym - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 45 - il.
olej, tektura; 32,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: aneri
olej, płótno; 33,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 233
Portret dziewczynki (szkic), 1975 r.
olej/karton, 41 x 29,5 cm
na odwrociu dedykowany, sygnowany i datowany