1 zł
2 600 000 zł

ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)

Pejzaż z południa Europy, 1928

olej, tektura; 45,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: aneri 1928;
na odwrocie dwukrotnie wybity stempel: Ze zbioru dzieł / ANERI IRENY WEISSOWEJ / (1888-1981); oraz nr 4;

Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 52

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt leżącej kobiety - Problem, ok. 1916

olej, tektura; 64,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: A. NERI.
na odwrocie u góry w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem/ Aneri; nalepka z TPSP w Krakowie z numerem 0693 z autorem A. Neri, tytułem Problem, techniką olej, ceną 400 K

Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 25

Pejzaż letni, 1921

olej, tektura; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri 1921

Akt, ok. 1916

olej, tektura; 63 x 93 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: ANERI;
na odwrocie:
- u góry, w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem / ANERI;
- nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem: 693, z autorem: Aneri, tytułem: Problem, techniką: olej; ceną: 400 k.

Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 25, poz. 25 (il. barwna)

Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935

olej, płótno; 33,5 x 48,9 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: aneri

Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 36, poz. 74 (il. barwna)

Martwa natura z kwiatami, ok. 1960

olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. p. d.: aneri

olej, tektura; 32,3 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri

Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez
Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 43

Martwa natura z kwiatkami i jabłkami

olej, tektura; 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri

Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 86; Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 55

Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950

olej, tektura; 60 x 40 cm;
sygn. l. d.: Aneri

Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 88; Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 57

Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910

olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie z prawej u góry nr 4; oraz nalepka wystawowa z 2003 r., Miejski Ośrodek Kultury - Zamek, Galeria Sztuki - Zamek w Suchej Beskidzkiej.

Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 54

Młocka w stodole I, 1962

olej, tektura; 33 x 48cm;
sygn.p.d.:aneri

Kwiaty pigwy w niebieskim wazonie, ok. 1935

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48cm;
sygn.oł.p.d.: aneri

Jesienne drzewa

olej, tektura; 50 x 35cm;
sygn.p.d.: aneri

Modelka - akt

olej, tektura; 47 x 63cm;
napis z lewej: aneri

Pejzaż górski z rzeką, 1961

olej, tektura; 50,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri / 1961.

Pejzaż podgórski, ok. 1950

olej, tektura; 32,3 x 47,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri

Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjnym - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 45 - il.

Las

olej, tektura; 32,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: aneri

Motyw znad morza, ok. 1930

olej, płótno; 33,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 233

Portret dziewczynki (szkic), 1975 r.

olej/karton, 41 x 29,5 cm
na odwrociu dedykowany, sygnowany i datowany

W parku, ok. 1935

olej, tektura;
33,5 x 49cm;
sygn.l.d.: Aneri

liczba obiektów: 377