OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)
Technika: papier, węgiel
Wymiary: 27x20 cm
Data powstania: 1960 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Technika: papier, technika własna
Wymiary: 28x20 cm
Sygnatura: p/d - Opałka 1966
Data powstania: 1966 r.
Technika: papier, tusz
Wymiary: 200x100 cm
Sygnatura: p.d.
Data powstania: 1953 r.
Scena z Gilgamesza (praca dwustronna)
technika własna, papier fotograficzny
28 x 20,5
sygn. śr. d. i dat. (ołówkiem)
333 (Z CYKLU OPISANIE ŚWIATA), 1969
Kwasoryt, papier; 60 x 50 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "333" Kwasoryt 17/50 odbijał-impr. H. Opałka Roman Opałka
Kwasoryt, papier; 50 x 60 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: : "Jądro" Kwasoryt 14/50 impr - odbijał H. Opałka Roman Opałka
litografia, papier;
57,5 x 40,5 cm (wymiar kompozycji),
90,5 x 73 cm (wymiar arkusza);
Napisy u dołu ołówkiem l. d.: Walka, śr. d.: Litografia 4/50; p. d.: odbijał-imp. H Opałka Roman Opałka
ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI ROBERTA STILLERA SKAMIENIAŁY STATEK, 1967
Technika własna, papier; 27 x 24 cm
Ex Libris Centralnej Biblioteki Wojskowej (1963)
niesygnowany,
cynkotypia,
3.8x3.8 cm
litografia, papier;
50 x 63 cm (wymiar odbitki),
67,5 x 94 cm (wymiar całego arkusza);
napisy l. d.: "Bój to jest nasz ostatni" śr. d.: Litografia 8/50
p. d.: odbijał- imp. H Opałka Roman Opałka
Kompozycja do Gilgamesza, 1966
papier fotograficznt, technika własna - akryl,
28 x 20 cm,
sygn. p.d.: Roman Opałka
olej, płótno;
90,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: RENÉ OPALKA 56
Na odwrocie na krośnie: OPAŁKA R. 54 r.
ołówek, papier;
20 x 17 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Dla Halszki/ Roman/ Lipiec 58
Rysunek dwustronny -
awers: Dwie kobiety, rewers: Portret mężczyzny.
tusz, papier; 56 x 38,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: RENÉ OPALKA 57
kwasoryt, papier;
59 x 49 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Opałka 68 oraz napisy śr. d.: kwasoryt 7/10,
l. d.: Wieża Babel
linoryt, papier;
68,5 x 51 cm (wymiar kompozycji);
sygn. (ołówkiem): l. d.: Żagiel II Roman Opałka, śr. d.: Linoryt III/V,
p. d.: Imprint - Odbijał Henryk Opałka
kwasoryt, papier;
50 x 59,5 cm (wymiar kompozycji)
70 x 76 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opis u dołu ołówkiem l. d.: "Jądro", śr. d.:
kwasoryt 14/50, p. d.: impr - odbijał HOpałka
olej, płótno, 134 x 100 cm;
nie sygn.;
Praca posiada poświadczenie autentyczności
wystawione przez Henryka Opałkę, brata
artysty, z dn. 9. września 2012 roku.
olej, płótno; 90,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: RENE OPALKA 56
linoryt, papier;
68,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
opisany u dołu ołówkiem - l. d.: Żagiel - 657 Roman Opałka,
śr. d.: Linoryt II/V, p. d.: Odbijał Henryk Opałka - imprint