GIEROWSKI Stefan (1925 Częstochowa - 2022)
akwarela, 71,5 x 50 cm, sygn.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier; 74 x 52 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Stefan Gierowski 2002
Estymacja: 13000 - 15000 PLN
akwarela, papier;
62 x 49 cm (wymiar każdej z prac);
sygn. p. d.: S. Gierowski (na dwóch pracach z dominacją różu), oraz sygn. i dat. p. g.: S. Gierowski 89
olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;
na odwrocie napisy: Stefan Gierowski/Obraz XCII/ 1960
Bez tytułu - kartka świąteczna, 1984
akwarela, papier (załamany w połowie wysokości);
19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gierowski (długopisem);
na odwrocie życzenia świąteczne i noworoczne artysty wysłane do Huberta Gierowskiego, syna artysty, przebywającego w USA,
ze stemplem pocztowym z 8 stycznia 1985 roku.
gwasz/papier, 15,6 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `S G`
Estymacja: 1 800 - 2 600 zł
akwarela, gwasz/papier, 44 x 33 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Gierowski 62`
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Bez tytułu - Tryptyk, ok. 1959-62
ołówek/papier, 9 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 000 - 6 000 zł
olej/płótno, 109,2 x 76,2 cm
sygnowany p.d.: `s.gierowski`
oraz opisany i datowany na odwrociu: `S. GIEROWSKI | Obraz CXLVI | WARSZAWA`
OPINIE:
Dołączony certyfikat odautorski
1965 - Galerie La Cloche, Paryż
Estymacja: 200 000 - 350 000 zł
Gwasz, papier; 20 x 20 cm, sygn. p.d. gierowski
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
olej, płótno; 80 x 65 cm
sygn. na odwrocie: s.gierowski/ Ob.CCCCXLIV/ Warszawa 79
Estymacja: 60 000 - 70 000 zł
Olej, płótno; 100 x 70 cm
Sygn. na odwrocie: Gierowski/ Ob. DCXXXVIII
Na odwrocie nalepka:
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu/ Wystawa Stefan Gierowski/ 16 kwietnia - 14 czerwca 1998
Wystawiany i reprodukowany:
Stefan Gierowski, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 16 kwietnia - 14 czerwca 1998, kat. S.58, poz.8
Fijałkowski / Gierowski. Wizje malarstwa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 1-25 VIII 2002, kat. poz. 25, repr. barwna 56
Estymacja: 55 000 - 70 000 zł
olej, płótno; 132 x 97 cm;
sygn. p. d.: Gierowski;
Olej, płótno; 120 x 100 cm
Sygn. na odwrocie: CCLXXVIII/ 73/75/ s.gierowski
Estymacja: 75.000 - 85.000 zł
akwarela,
56 x 41 cm,
sygn.
akwarela, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm;
sygn. p. d.; Gierowski
Na odwrocie napisy: konfrontacje 1960-1975 r. / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. / Stefan Gierowski
akwarela, papier;
69 x 50 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 99
gwasz, papier naklejony na deskę;
20 x 20 cm; sygn. p. d.: Gierowski
Na odwrocie napisy: Konfrontacje 1960-1975 / oprawa w/g projektu / H. Stażewskiego / aut. Stefan Gierowski oraz stempel Galeria VAVA / PL Kościuszki /17-307 Mielnik
akwarela/papier, 74 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Gierowski 96`
Estymacja: 8 000 - 11 000 zł
olej, płótno,
134,5 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: Stefan Gierowski / Obraz LXXI / 1959 r