CYBIS Jan (1897 - 1972)
cena wywoławcza: Wykup abonament
CYBIS Jan (1897 - 1972)
tusz/papier,
14,5 x 22 cm
Praca reprodukowana w katalogu do wystawy Małżeńskie gry barwne. Hanna Rudzka-Cybisowa, Jan Cybis - Malarstwo, Rysunek 1917-1940, Kraków 2007, s. 26.
CYBIS Jan (1897 - 1972)
CYBIS Jan (1897 - 1972)
olej/płótno,
46 x 38 cm
sygnowany l.d.: `J. Cybis`, sygnowany i opisany na odwrociu: `Jan Cybis | Warszawa | ul.Karowa 14 | 46 x 38 | "Irysy" 1957 | kat: M.N.239`
CYBIS Jan (1897 - 1972)
olej/płótno,
46 x 33 cm
sygnowany p.d.: `Jan Cybis`, sygnowany i opisany na odwrociu: `JAN CYBIS | 46 x 33 | WARSZAWA | ul.Karowa 14 | AKT (mały) 1957 | kat: M.N.243`
CYBIS Jan (1897 - 1972)
akwarela, ołówek,
28,2 x 38,2 cm,
sygnowana ołówkiem p.d.
"Jan Cybis", na odwrocie, odręcznie: "Stwierdzam, że gwasz na odwrocie jest oryginalną pracą mego męża Jana Cybisa / Helena Zaremba-Cybisowa".
Pieczątka Muz. Narodowego w Warszawie, zakazująca wywozu pracy za granicę
CYBIS Jan (1897 - 1972)
olej, płótno;
54 x 73 cm
sygn. p.d. J.Cybis
Na odwrocie: JAN CYBIS - WARSZAWA/ DOMY WŚRÓD DRZEW/ 1960 Kat. MN 323
CYBIS Jan (1897 - 1972)
akwarela, papier;
31 x 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. Jan Cybis
CYBIS Jan (1897 - 1972)
CYBIS Jan (1897 - 1972)
akwarela, kredka czarna, papier,
27 x 36 cm;
sygn. p. d.: Jan Cybis, Łeba,1968
CYBIS Jan (1897 - 1972)
olej, płótno, 81 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: J. Cybis
na odwrocie napis na płótnie: Jan Cybis - Martwa natura I - 1972 / ol. pł. 81 x 100;
niżej: arkady 766; na krośnie: ARKADY 565, 1972
CYBIS Jan (1897 - 1972)
tusz/papier, lata 30.
19,8 x 16 cm
CYBIS Jan (1897 - 1972)
olej, płótno, 72 x 91 cm;
sygn. l.d.: Cybis
Na odwrocie napisy autorskie: JAN CYBIS - WARSZAWA / ul. Karowa 14 / CHIŃSKA FIGURKA 1958 r.
CYBIS Jan (1897 - 1972)
CYBIS Jan (1897 - 1972)
akwarela/papier,
49 x 36,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: "Jan Cybis 1941. Łapanów" oraz dedykacja l. d.: "Pani Lutce Hermanowiczowej | Mamie Chrzestnej Jacka | z serdecznymi życzeniami Imienin | Krzemieniec, listopada 1941 J.C."
CYBIS Jan (1897 - 1972)
akwarela/papier,
36 x 50 cm (w świetle passepartout)
sygnowany, datowany oraz dedykacja l. d.: `Jan Cybis | 1940 | Henrykowi Hermanowiczowi | Wielkanoc 1942 | w Krzemieńcu J. C.`
CYBIS Jan (1897 - 1972)
Olej, płótno
60 x 73 cm
Sygnowany p.d.: J. Cybis
Napis na odwrocie: "JAN CYBIS Martwa natura 1968 60 x 73 (wymiary w ramce) | fiołek alpejski | Arkady 794"; na górnej listwie krosna napis ołówkiem: "Martwa natura"
CYBIS Jan (1897 - 1972)
olej/płótno, 72 x 60 cm
sygnowany p. d.: `JAN CYBIS`
na odwrocie tytuł autorski i data
CYBIS Jan (1897 - 1972)
CYBIS Jan (1897 - 1972)
Bukiet z kalią w żołtym wazonie
olej, płótno
81 x 60 cm;
sygn. l.d.: J. Cybis
potwierdzenie autentyczności syna artysty Jacka Cybisa