1 zł
2 600 000 zł

KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)

Kobieta w kapeluszu

olej/karton, 70 x 78 cm
sygnowany p.d.: 'a. karpiński'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Róże

olej, sklejka; 32,5 x 47,7 cm w świetle ramy;
sygn. prawy bok: a. karpiński

Maki w wazonie, lata 30.

Olej, tektura; wym.: 35 x 50 cm; sygn. l.d.: A. Karpiński. Praca oprawiona.

Cynie z filiżanką, lata 30.

Olej, tektura; wym.: 49 x 35 cm; sygn. l.d.:
A. Karpiński. Kwiaty zestawione z porcelaną były jednym z ulubionych tematów prac artysty. Praca oprawiona.

Róże w wazonie, l. 30. XX w.

Olej, tektura; wym.: 34,5 x 38 cm; sygn. z lewej: a. karpiński. Praca oprawiona w dekoracyjną ramę z epoki.

RÓŻE ŻÓŁTE

olej, tektura
35 x 50 cm
sygn. p.d.: A. Karpiński
na odwr. napisy:
- granatową kredką: Róże żółte | mal. | A. Karpiński | Kraków;
- czerwoną kredką: "Róże żółte"

Martwa natura z żółtymi różami, 1951 r.

olej, tektura, 49 × 69 cm
sygn. i dat. p. śr.: karpiński / 1951

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1940

pastel, papier, 43,5 x 36 cm w świetle
sygn. i dat. z prawej strony: akarpiński/ “940"/ VIII

Portret Pani Sch., ok. 1940

olej, płótno; 150 x 95 cm;
sygn. z prawej A. Karpiński
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1959 roku z oznaczeniami 2625,
nr. kat. 81 oraz z informacjami o obrazie

Nagietki

olej, płótno naklejone na tekturę,
33 × 44,5 cm w świetle ramy
sygn. w l. d.: a. karpiński
na odwrocie autorski napis: Nagietki |mal. A. Karpiński |Krakow. Floriańska 19/6

Martwa natura z bukietem żółtych róż

olej, tektura, 36 × 100 cm
sygn. p. d.: a.karpiński

Salon Odrzuconych, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15 kwietnia - 22 maja 2016
Reprodukowany:
Salon Odrzuconych, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, 15 kwietnia - 22 maja 2016, il. 1, str. 62

Róże, 1929 r.

olej/tektura, 43 x 59 cm
sygnowany l.śr.: 'A. Karpiński'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'A. Karpiński | Róże 1929'

Portret mężczyzny

olej/płótno, 70 x 61 cm
sygnowany l.d.: 'Podłóg fotografii mal. Alf. Karpiński'

Żółte róże w wazonie z porcelanową figurką

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z prawej: A. Karpiński

Martwa natura z figurką

olej, tektura; 35 x 99,5 cm;
sygn. z prawej: a.karpiński

Wnętrze z lustrem i figurką

olej, płyta, 77 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Róże w wazonie

olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński

Anemony

olej, tektura, 75 x 66 cm,
sygn. l.d.: aKarpiński

Żółte róże

olej/tektura, 36 x 50 cm
sygnowany l.śr.: 'A.Karpiński'

Niedziela (Paryski kościół), 1909 r.

olej/płyta, 56 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d: 'a.karpiński 1909 w Paryżu'

- aukcja Boisgirard & Associes, Paryż, 17.06.2003, poz. 72
- kolekcja prywatna, Francja

liczba obiektów: 875