WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
sangwina, papier, 45 x 31,5
sygn. p.d.: monogramem wiązanym: Wweiss
na odwrociu okrągła pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY [po środku monogram wiązany] WW
pieczęć z numerem: 002834
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 50,5 x 68,5 cm;
Na odwrocie nalepki wystawowe: z Muzeum Narodowego w Poznaniu z nr 1365; oraz z Muzeum Okręgowego w Radomiu z nr 215/34/83
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
naklejony na tekturę, 26 x 36 cm;
sygn. p.d.: WW
na odwrocie napis: Nr 1 Pejzaż z Kalwarii
olej płótno, 50,5 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss;
na odwrocie nr 0781/1/WW III
Olej, tektura; 49,5 x 35,2 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie p. g. pieczątka 0659 | WW2
pastel, papier, 38 x 54,5 cm;
sygn. l.d.: WW (monogram wiązany)
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936 r.
olej, płótno, 32 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nr: 1023 / WW
olej, płótno, 38 x 61,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss;
Na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 0885 / WW III
Modelka w białej bluzce, ok. 1930 r.
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nr: 0834/1 / WW3
akwarela, papier, 35 x 24 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l.d.: Wweiss
Ołówek, papier; 32 x 22,6 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z monogramem WW i napisem w otoku ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod spodem stempel z numerem: 002663
Ołówek, papier; 30 x 21,8 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć z monogramem WW i napisem w otoku
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY.
Pod spodem stempel z numerem: 004148
olej, karton naklejony na tekturę,
70 x 50 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
28. PEJZAŻ ZE STOGAMI, ok. 1935
olej, płótno,
45 x 64 cm
sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
WIOSENNY SAD Z SYLWETź KOŚCIOŁA, ok. 1920
olej, płótno,
45.5 x 65.3 cm
sygnowany l.d.: WW. (monogram wiązany)
Na odwrocie płótna stempel: 1130 | WW (oznakowanie zbiorów rodziny artysty).
olej, płótno, 30 x 35cm
sygn. monogramem p.d.: WW
Ołówek, papier; 22,2 x 30,1 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie sygnowany l. g.: WWeiss | stempel: "004393", l. d.: podpis Staw w Zebrzydowicach, p. d.: data 1908
Ołówek, papier; 23 x 31 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie stempel: w owalu "Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa | Dom artysty" |stempel "003879"