BRANDEL Konstanty (1880 – 1970)
Sucha igła, rylec;
w.: 90 x 60 mm;
sygn. oł. p.d.: Brandel.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwaforta, 20,6 x 16,2 cm, datowana i sygnowana na płycie po lewej "1917" i monogram wiązany "KB"
NAGI CHŁOPIEC NA NOWIU, ok. 1915
akwaforta, 13 x 10 cm, sygnowana ołówkiem pod płytą "Brandel", po lewej "15-20 "
sucha igła na papierze żeberkowym, 15 x 12,5 cm, sygnowana ołówkiem p.d. "Brandel"
Andre Maurois Ariel ou la vie de Shelly ..., 1929
Andre Maurois "Ariel ou la vie de Shelly. Roman. Bois originaux en couleurs do Constantin Brandel"; książka wydana przez Le Livre Moderne Illustre, Paris 1929; 8o
(20,5 x 14,5 cm), s. 208.
Zawiera 2 oryginalne, całostronnicowe drzeworyty K. Brandla, 10 drzeworytów półstronnicowych i liczne winiety. Oryginalna oprawa broszurowa.
Pierre Lievre Supplement an paradoxe sur le comedien ..., 1929
Pierre Lievre "Supplement an paradoxe sur le comedien de Diderot. Cuirre et bois orginaux de C. Brandel";
książka wydana przez Editions du Trianon, Paris 1929; 8o
(21,5 x 15,5 cm), s. 122;
4 oryginalne akwaforty i 10 winiet w drzeworycie wykonanych przez K. Brandla; egz. nr 92 ze 100, opr. broszurowa.
Egz. nieprzyciety,
stan bardzo dobry.
akwaforta, papier, 14,8 x 18,8 cm
sygn. na ryc. l. d.: KB, ołówkiem p.d.: K. Brandel
por.: Katalog grafiki Konstantego Brandla ze zbiorów Archiwum Emigracji Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu, Toruń 2005, poz. kat. 33
akwaforta; wym.: 119 x 71 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 14.
akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 90 x 61 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 35.
akwaforta, akwatinta; wym.: 150 x 100 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 25.
akwatinta, akwaforta, sucha igła, rylec; wym.: 78 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 21.
sucha igła; wym.: 180 x 129 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 5.
akwaforta, akwatinta; wym.: 71 x 61 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Stan II. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 7.
akwaforta, akwatinta; wym.: 188 x 138 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 26.
sucha igła, rylec; wym.: 118 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 16.
akwaforta, sucha igła; wym.: 120 x 90 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: Epreuve 1 etat. Stan I. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 36.
sucha igła, rylec; wym.: 90 x 60 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 18.
Krajobraz, wspomnienie z pielgrzymki do Mont St. Michel, 1913
sucha igła. akwaforta; wym.: 188 x 129; nie sygn. Lit.: "Katalog grafiki Konstantego Brandla", Toruń 2005, poz. 46.
akwaforta; wym.: 88 x 59 mm. Stan zachowania bardzo dobry.
sucha igła, ruleta, wym. 240 x 298 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka). Stan II. Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 386.