1 zł
2 600 000 zł

CHAGALL Marc (1887-1985)

Okładka ?Chagall. Lithograph II (1963)

nsygn. (kat.Mourlota nr 391)
litografia barwna,
30.3x51.7

cena wywoławcza: Wykup abonament

CHAGALL Marc (1887-1985)

Plakat z wystawy Marca Chagalla, 1967

litografia, papier, 83 x 57 cm,
sygn. p. d.: Marc Chagall (tłoczona)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Martwa natura w błękicie, 1957

Litografia barwna;
wym. planszy: 380 x 280 mm, komp.: 245 x 200 mm;
nie sygn.
Praca oryginalna, pochodząca z albumu J. Lassaigne "Marc Chagall Maeght", Book Edition 1957; na odwrocie grafiki tekst. Lit.: Mourlot 206.

CHAGALL Marc (1887-1985)

POEMES POUR IRMGARD ET ALFRED, 1976

pastel, gwasz, tusz, papier
sygn. l.d.: "Chagall", opisany i dat. na odwrocie
25 x 18,50 cm
do obiektu dołączone potwierdzenie autentyczności wystawione przez Comite Chagall

CHAGALL Marc (1887-1985)

Okładka Derriére Le Miroir

(No. 235, Octobre 1979, Maeght Éditeur, Paris 1979)
sygn. na kamieniu p.d.,
litografia barwna,
32.3x22.5

CHAGALL Marc (1887-1985)

La Femme du Gouvermeur Gronde Sa Fille

- z cyklu "Martwe dusze"
akwaforta, akwatinta,
27,2 x 21 cm (odbicie);
sygn. l. d.: chagall;
znak wodny na papierze MBM
Cykl powstał w 1927 r., wydany w 1948 r. w 368 egz. Tytuł fancuski: "La Femme du Gouvermeur Gronde Sa Fille".

CHAGALL Marc (1887-1985)

Le village, 1959.

Litografia barwna, 26 x 19, 5 cm [na arkuszu 38 x 28 cm]. Sygnowana na kamieniu p.d. "Marc Chagall". Na odwrocie tekst Jeana Wahla o Chagallu. Pochodzi z "Derrire le Miroir".

CHAGALL Marc (1887-1985)

Visions de Paris II [Wizja Paryża II], 1960

Litografia barwna;
wym.: 354 x 264 mm; nie
sygn. na odwrocie jednobarwny szkic, praca zamieszczona w paryskim czasopiśmie artystyczno-kulturalnym "Verve", nr 27 (edycja nienumerowana). Stan zachowania: ślady podlepek w górnych narożnikach.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Visions de Paris [Wizja Paryża], 1960

Litografia barwna;
wym.: 320 x 240 mm; nie
sygn. Grafika z publikacji F. Mourlota "Chagall. Lithographs",

CHAGALL Marc (1887-1985)

Printemps [Wiosna], 1938

Litografia barwna;
wym.: 350 x 264 mm;
na odwrocie jednobarwny szkic pod tym samym tytułem,
sygn. pł. pd.: Chagale Marc,

CHAGALL Marc (1887-1985)

OSIOŁ I PIES (wg La Fontaine`a),

lata 40. XX w.
akwaforta, 29,5 x 23,5 cm,
sygnowana dwukrotnie na płycie l.d. i p.d. "Chagall"

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena animalistyczna

sucha igła/papier,
29 x 24 cm (odcisk płyty)
sygnowana p.d.: `Marc Chagall`, w l.d.: `26` (ołówkiem), oraz sygn. l. d.: na płycie: `Chagall`

CHAGALL Marc (1887-1985)

L`envolée magique, (Magiczny lot), 1980

litografia barwna, papier,
117 x 75,4 cm;
sygn. p. d.: MarcChagall (ołówkiem);
numer odbitki l. d.: 36/50 (ołówkiem)

CHAGALL Marc (1887-1985)

Gdy Abdullah wyciagnał sieć na brzeg

("When Abdullah got the netashore") - scena z cyklu "Noce Arabskie", VIII
litografia barwna, papier,
24 x 18,5 cm (odcisk kamienia);
nakład 287/333; u dołu suche pieczęcie, z prawej - Chagall (faksymile sygnatury), u dołu - MARC CHAGALL / S.P.A.D.E.M/ Edition of 333/ *(c)*/ Limited Edition

CHAGALL Marc (1887-1985)

Chagall Litographe, 1969

litografia barwna, papier,
32.6 x 51.3 cm
Obwoluta do książki "Chagall Litographe", tom III, 1969

CHAGALL Marc (1887-1985)

("When Abdullah got the net ashore") - scena z cyklu "Noce Arabskie", VIII
litografia barwna, papier, 24 x 18,5 cm (odcisk kamienia);

CHAGALL Marc (1887-1985)

Kompozycja, 1973

oryginalna litografia barwna,
50 x 64,6cm
podwójna plansza do wydania specjalnego "XXeme", pod redakcją G. Di San Lazzaro, 1973, Cramer nr 93.
Lit.: "Marc Chagall. Die Litographien. La Collection Sorlier", Verlag Gerd Hatje, 1999, s. 313, poz. 699.

CHAGALL Marc (1887-1985)

Scena z cyklu Noce Arabskie IX

tytuł w jęz. ang.: "Abdullah discovered before him";
litografia barwna, papier
24 x 18,5 cm (odcisk);
p.d.: Chagall (sucha pieczęć)
u dołu sucha pieczęć: MARC CHAGALL / Limited Edition / S.P.A.D.E.M. / Edition of 333 / (C); nakład l.d.: 287/333;

CHAGALL Marc (1887-1985)

Gdy Abdullah wyciągnął sieć na brzeg

litografia barwna, papier

CHAGALL Marc (1887-1985)

Malarz i jego sobowtór (1981)

Niesygnowany
(Derriere le Mirroir, nr 246, kat.Mourlota 992)
litografia barwna
32x47.2

liczba obiektów: 182