SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)
Piotr Skrzynecki - portret podwójny
piórko, tusz, papier,
19 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Skarżynski
cena wywoławcza: Wykup abonament
Piórko, tusz, karton;
wym.: 22,4 x 20 cm;
sygn. p.d.: Skarżyński.
Piotr Skrzynecki, lata 80. XX w.
Tusz, piórko, papier;
wym.: 20 x 14 cm;
sygn. p.b.: J. Skarżyński. Na odwrocie pieczątka pamiątkowa 45-lecia Piwnicy pod Baranami.
Kompozycja abstrakcyjna, lata 50.
Akwarela, papier;
wym.: 180 x 145 mm;
sygn. na odwrocie: Jerzy Skarżyński. Lit. K. Filimoniuk, "Jerzy Skarżyński", Olszanica 2004, repr. s. 23 (omyłkowo skan w odbiciu lustrzanym).
gwasz, tusz/papier
32,5 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrocie (?)
Tusz, papier;
wym.: 32 x 23 cm; nie sygn.; zbiory rodziny artysty.
Rozprawka filozoficzna, lata 70. XX w.
Tusz, akwarela, papier;
wym.: 17,5 x 28,5 cm;
sygn. l.d.: J. Skarżyński; rysunek w książce K. Filimoniuka, "Jerzy Skarżyński", Olszanica 2004, s. 145.
Olej, karton;
wym.: 37,8 x 30,1 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 1940. Praca z okresu studiów w krakowskiej Kunstgewerbeschule.
Kompozycja surrealistyczna, 1957
Tusz, akwarela, papier;
wym.: 17,5 x 28,5 cm;
sygn. l.d.: J. Skarżyński; na odwrocie napis: Przekrój 649, str. 27; ilustracja do Raya Bradbury Człowiek ilustrowany.
Technika mieszana;
wym.: 59 x 94,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 83 oraz sygn. i tyt. na odwrocie; praca wystawiana.
gwasz na papierze, 38,6 x 29 cm,
sygnowany i datowany p.g. "J.Skarżyński/46"
Ze zbiorów Rudolfa Gołębiowskiego.
piórko, tusz, akwarela,
29,6 x 21,2 cm,
sygnowana na odwrocie (piórem) "J. Skarżyński/49"
akwarela na kartonie, 30 x 30 cm,
sygnowana i datowana p.d. "J.Skarżyński/42"
Pochodzi z kolekcji Rudolfa Gołębiowskiego.
Martwa natura z dwiema gitarami, ok.1945
olej, tempera, płótno naklejone na tekturę, 26 x 35 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Skarżyński (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z danymi obrazu
gwasz, papier; 38 x 26 cm w świetle ramy
sygn. p.d. J.Skarżyński
kredka, 42 x 30 cm, sygn.
Dar Pani Aliny Skarżyńskiej.
Cykl Siedem grzechów głównych, 1985-1986
Łakomstwo - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Pożądliwość, 1986 - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Skąpstwo, 1985 - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 85; Lenistwo,1986 - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Pycha, 1986 - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Zawiść, 1986 - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86; Gniew, 1986 - tusz, papier; wym.: 39,8 x 30 cm, sygn. i dat. p.d.: J. Skarżyński 86.
Technika mieszana; wym. (w świetle passe-partout): 33,4 x 49,1 cm; sygn. góra: J. Skarżyński 69; sygn. i datowany na odwrocie: J. Skarżyński / 69; pieczęć urzędu konserwatorskiego.
Technika mieszana; wym. (w świetle passe-partout): 49,5 x 34,1 cm; sygn. i datowany na odwrocie: J. Skarżyński / 69; pieczęć urzędu konserwatorskiego.