KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Widok na bazylikę Św. Marka w Wenecji, [1907?]
ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm;
napis autorski u dołu z lewej: Venezia 11 styczeń 1907 (?ostatnia cyfra nieczytelna)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura
49,5 x 70 cm
sygn. l.d.: St Kamocki
Na odwrocie napis autorski: KAMOCKI | "KOŚCIÓLEK W ZAKOPANEM" | 1932
Ponadto ("odwrotnie" w stosunku do napisu) - rysunek głowy mężczyzny w profilu.
akwarela, ołówek, papier, 17 × 22 cm w świetle passe-partout
kredka, papier, 10 x 16 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Kamocki
kredki, papier; 15 x 19 cm;
napis autorski l. d.: RUDNO
Młody mężczyzna czytający książkę we wnętrzu, studium śpiącego psa, [I 1925?]
ołówek, papier; 19,5 x 15,5 cm
Dom w mieście i fragment zabudowy ulicy - studium perspektywy, [ok. 1898]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 19,5 cm
Widok na kościół Santa Maria della Salute w Wenecji, [1907?]
ołówek, papier; 15 x 19,5 cm
litografia, papier; 25 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: StK 1907 (na płycie).
olej, tektura; 53 x 72 cm;
sygn. p. d.: StKamocki (obraz przed konserwacją).
akwarela, gwasz, papier, 24,5 × 36 cm w świetle passe-partout
Kolekcja rodziny artysty
kredka, papier, 16 × 20 cm w świetle passe-partout
kolekcja rodziny artysty
kolekcja rodziny artysty
Studia gałązki z polnymi kwiatami, 1899 r.
akwarela, piórko, tusz, papier, 37 × 21 cm w świetle passe-partout
napis autorski śr. g.: 11 Maj/-99 oraz p. d.: Listopad/99
Planty krakowskie wczesną wiosną - widok na basztę, ok. 1912
ołówek, kredki, karton jasnobrązowy; 23,8 x 33,9cm
Umundurowanie grenadierów armii napoleońskiej, ok. 1894
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; 20 x 24cm
sygn.z lewej: St. Kamocki
Widok na kościół San Giorgio Maggiore w Wenecji
ołówek, papier; 15 x 19,5cm
olej, płótno, 36 x 49 cm;
sygn. p. d.: StKamocki
Piękny, wczesny obraz malarza wykazujący silne wpływy twórczości jego akademickiego nauczyciela Jana Stanisławskiego.