KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)
rysunek, ołówek, papier,
28,5 x 19,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier, 29 x 21 cm
na odwrocie kserokopia świadectwa uzyskania absolutorium Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie, 30 VIII 1939
WYKŁAD W EUGANEJACH (Atena i młodzi mężczyźni), po 1934
olej na płótnie,
71,7 x 141,5 cm,
sygnowany p.d. "Giovanni Kaczmarkiewicz",
na odwrocie (na krośnie) napis "Wykład w Euganejach. Kompozycja na 5 figur"
akwarela, ołówek, wym.: 31 x 23 cm
tempera, akwarela, papier, wym.: 40 x 27 cm
sygn. l.d.: Jan Kaczmarkiewicz
Zestaw 3 rysunków: Akt męski / Akt męski II / Tors
1.ołówek, akwarela, papier, 29,8 x 9,5 cm; (w św. p.-p.)
2.ołówek, akwarela, papier, 30,3 x 22,2 cm; (w św. p.-p.)
3.ołówek, papier, 41,6 x 28,5 cm; (w św. p.-p.)
Wszystkie prace sygnowane p.d.- Jan Kaczmarkiewicz
ATENA I TRZECH MŁODYCH MĘŻCZYZN, po 1934
olej na płótnie,
71,7 x 141,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Giovanni Kaczmarkiewicz", na krośnie napis: "Wykład w Euganejach. Kompozycja na 5 figur".