OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)
Drzeworyt;
wym.: 120 x 100 mm;
sygn. na pł. l.d.: SC/MB. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 157.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt;
wym.: 77 x 80 mm;
sygn. na pł. l.d.: SOC. Lit.:
A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 168.
Drzeworyt;
wym.: 90 x 90 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, dat. p.d. (nieczytelnie) oraz na pł. p.d.: CHROSTOWSKI. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 161.
Drzeworyt;
wym.: 190 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: St. O. Chrostowski. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 73.
Drzeworyt;
wym.: 145 x 100 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d. dat. oraz na pł. l.d.: SOC. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 340.
Drzeworyt;
wym.: 200 x 138 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, dat. p.d. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 46. (il. s. 48)
Ptak na śniegu (Wierzby), 1931
Drzeworyt;
wym.: 100 x 140 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 37.
Cynkotypia;
wym.: 77 x 64 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski oraz na pł. l.d.: ST. O. CHROSTOWSKI. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 32.
Drzeworyt na bibule;
wym.: 185 x 177 mm;
sygn. oł. śr.d.: St. O. Chrostowski 1930. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 28. (il. s. 34)
Drzeworyt dwubarwny;
wym.: 75 x 63 mm;
nie sygn. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 357.
Legenda o św. Kazimierzu, 1929
Drzeworyt;
wym.: 250 x 160 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 22.
drzeworyt sztorcowy/papier,
31 x 24,8 cm
sygnowany l. d.: `CHROSTOWSKI`
Portret Władysława Skoczylasa, 1936
Drzeworyt; wym.: 232 x 202 mm; sygn. oł. p.d.: St. O. Chrostowski, na pł. l.d.: Chrostowski. Lit.: "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 1948, poz. 226.
Drzeworyt; wym.: 190 x 140 mm; sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: 1933; grafika z "Księgi Pamiątkowej ku czci poległych lotników", 1933. Lit.: "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 1948, poz. 60.
Drzeworyt; wym.: 100 x 120 mm; sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: 1930. Grafika nagrodzona w roku 1930 na wystawie w Institute of Art w Chicago. Lit.: "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 1948, poz. i il. 24.
Drzeworyt;
wym.: 222 x 165 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O.-Chrostowski 1933;
sygn. pł. w obrębie kompozycji monogramem SC.
Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 55, il. s. 129
Drzeworyt, 14,5 x 10,7 cm [na arkuszu 23 x 17,5 cm]. Sygnowany l.d. "SOC"
Wystawiany: Agata Pietrzak - Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947). Grafika? ze zbiorów BN, Warszawa 2007; w katalogu poz. 340, il. s. 234.
Maryna porwana przez korsarzy, 1937
Drzeworyt, 23 x 16,5 cm; sygnowany na klocku "Chrostowski".
Ilustracja do sztuki W. Shakespeare`a "Pericles. Princes of Tyre", 1937.
. Drzeworyt, 20 x 13,8 cm [na arkuszu 26,4 x 19,9 cm]. Motyw z Ojcowa. Skaliste szczyty, za którymi widoczny zamek na skale; niesygn.
Wystawiany i reprodukowany: A. Pietrzak - Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947). Grafika? ze zbiorów BN, Warszawa 2007, poz. 46, il. s. 125.
Portret Władysława Skoczylasa (1883-1934)
-Drzeworyt, 23 x 20 cm [na arkuszu 32,5 x 28,5 cm], sygnowany l.d. "Chrostowski".